Як перевірити термопару. гарячий спай термопари зачеканівают.

Для того щоб виміряти температуру, використовують термодатчики - первинні перетворювачі. У промисловості зазвичай використовуються термометри опору і термопари. Є кілька видів термопар. Найпоширеніші - хромель-алюмель і хромель-копель. Для вимірювання використовують спеціальну програму термометра термопари.
Вам знадобиться
  • - для тривалого моніторингу змін температури програма «Багатоканальний самописець».
Інструкція
1
Перед вимірюванням встановіть тип термопари, яку використовуєте, і канал холодного спаю компенсатора. У багатоканальних вимірах канали можуть бути підключені до термопар різних видів. За принципом дії термопара заміряє температуру між гарячим спаєм і вільними кінцями термоелектродів.
2
Підключіть термопари до пристрою безпосередньо або за допомогою подовжувальних проводів, які повинні бути виготовлені з таких же термоелектродних матеріалів.
3
Вимірюйте температуру вільних кінців (холодних спаїв) в зоні підключення термопар (біля клемної колодки) за допомогою спеціального термодатчика (компенсатора холодного спаю). Вона враховується при вимірюванні загальної температури. Для досягнення максимальної точності показань і вірного вимірювання температури вільних кінців стежте, щоб в зоні контактної колодки не було великих градієнтів температури, конвективних потоків (обдування, вітру, протягу), а також променистих нагревов від гарячих тіл.
4
Увімкніть програму термометра термопари, але замість термопари підключіть до входу пристрою перемичку, тобто закоротити вхід. У цьому випадку програма покаже змінену температуру контактної колодки. Підстройте по необхідності компенсатор холодного спаю згідно інструкції калібрування компенсатора.
5
Занурите термопару в киплячу воду для перевірки працездатності програми, термопари, пристрої, компенсаційного дроти. Приладові показники не повинні відрізнятися від ста градусів більш ніж на один-два градуси. Пам'ятайте, що чим коротше будуть термопарниє дроти, тим менше будуть на них електричні наводки. При всіх розкладах довжина дротів термопари не повинна бути більше 50 метрів. Якщо ж потрібно виміряти велику відстань, використовуйте розподілені системи з виносними підсилювачами.