Як навчитися поступатися.

Розбіжності природні для будь-якої пари на певній стадії розвитку відносин. Щоб цей етап пройшов конструктивно і вибудував фундамент для подальшої гармонійного життя, важливо навчитися поступатися.
Інструкція
1
Навчіться слухати. Володарі було запального характеру часто скаржаться на своє невміння поступатися партнеру. Щоб не перетворювати будь-яке розбіжність в суперечку і скандал, потрібно проявити терпіння і розсудливість. Не перебивайте; закінчивши свою репліку, дайте висловитися співрозмовнику. Перш ніж відповісти (а тим більше, сказати різкість), глибоко вдихніть і порахуйте про себе до п'яти. Як правило, такої паузи достатньо для того, щоб зберегти спокій.
2
Поступайтеся в дрібницях, щоб виграти в головному. Не сперечайтеся через нісенітницю, щоб не уславитися склочною натурою. Перш ніж наполягати на чому-небудь, обміркуйте, наскільки принциповий для вас предмет розбіжностей. Коли справа стосується способу проведення часу, не дуже важливих покупок або спілкування з кимось із оточення, ваш партнер вільний чинити на свій розсуд. А ось рішення, прямо впливають і на ваше життя теж, підлягають обговоренню. Не надавайте кожному рішенню статус остаточного і непохитного. Психологічно легше домовитися на певний строк (наприклад, одні вихідні провести так, як пропонуєте ви, а наступні - згідно з пропозицією другої половини).
3
Домовляйтеся взаємно. Якщо за своїм партнером ви помічаєте здатність йти на компроміс, не використовуйте цю якість. Так само як і навпаки: йдіть назустріч вимогам другої половини, але до тих пір, поки це не ламає вашу особистість. У пар, в яких поступки здійснюються тільки однією стороною, немає комфортного для обох майбутнього.
4
Поважайте основи теорії аргументації. Уникайте узагальнень: замість фрази «Ти ніколи мене не слухаєш» скажіть «Мені здається, ти зараз не зовсім правильно розумієш мене». Чи не спекулюйте колишніми помилками партнера, але і не соромтеся коректно нагадати про свої поступках в аналогічній ситуації.
5
Чи не упрямьтесь, коли знаєте, що неправі. Умійте визнати свою помилку, тоді в принципово важливою ситуації у вас будуть всі шанси настояти на своєму. Якщо ви відчуваєте, що звичка «тішитися лайкою» стає стилем ваших відносин, пошукайте способи по-іншому випускати пар: займіться екстремальним спортом, бажано удвох.