Як визначити стиль архітектури будівлі.

Архітектура як мистецтво - історично розвивається явище. На кожному етапі свого розвитку у архітектури визначалися свої канони, за якими можна визначити стиль архітектури будівлі. Придивіться уважно до нього, воно багато про що вам розповість.
Інструкція
1
В античну епоху архітектура була пов'язана насамперед з будівництвом храмів. Головною особливістю їх були окремо розташовані опори - колони. За їх капітелям можна було визначити епоху будівництва. Найбільш ранні були капітелі доричного ордера (кам'яна подушка і квадратна плита) .На зміну йому прийшла капітель іонічного ордера, більш вишукана, прикрашена закругленнями у формі баранячих рогів (волюти). Капітель коринфського ордера була найпізнішої. Пишна, видовищна, вона нагадувала квіткову корзіну.До наших днів споруди цієї епохи майже не збереглися. Проте в епоху Відродження і класицизму архітектори широко використовували ці колони.
2
Романські храми можна дізнатися за великим розмірам. В них використовувалися склепінні конструкції. Їм характерна монументальність композиції, а відмітною рисою була грандіозність. Важке і похмуре велич романської архітектури знайшло відображення в будівництві феодальних замків, монастирських ансамблів і храмів.
3
Ведучими досягненнями готичного стилю стало будівництво соборів. У відмінності від романських соборів вони викликали відчуття легкості, особливої легкості і одухотвореності. Це відчуття створюється за рахунок стрілчастих арок, які підкреслюють спрямованість всього будинку вгору. Важлива деталь готичного собору - величезні вікна, які прикрашалися кольоровими вітражамі.Снаружі біля собору дві башти на фасаді, а між ними кругле вікно. Воно отримало назву «готична троянда».
4
В епоху Відродження архітектура мала свої особенності.Антічние колони служили не основою будівельної конструкції, а прикрасою, декором.Над соборами споруджували гігантський купол.І у світських, і у культових споруд була чітка гармонійна композиція, легка, витончена і проста .Стени поділялися пілястрами, напівколонами, карнизами.
5
Архітектурні форми бароко протилежні суворої геометрії. Центрическое змінюється протяжним, коло - овалом, квадрат - прямокутником. Домінує багатоголосся архітектурних обсягів. Будівлі стають жівопісни.Лінія фасаду вигинається. З товщі стін виникають колони, пілястри, карнизи, лиштви, медальйони, картуші, волюти.Фронтони завершуються статуями, в нішах знаходяться скульптури.
6
Архітектура класицизму - повна протилежність бароко. Для нього характерні строгі лінії, чіткі обсяги, струнка композіція.Основой архітектурної мови став ордер, близьке античності. Принцип архітектури цього стилю будувався на гармонійної врівноваженості форм і ідеальних пропорцій. Будівлі чітко поповерхово ділилися ордером. Центральної осі повинні відповідати виступ, балкон або фронтон. Крила фасаду замкнуті павільйонами.