Як ліпити пиріжки з тіста. Як ліпити булочки з начинкою.

Ліпити пиріжки з тіста, на перший погляд, не складно, але все-таки це заняття вимагає певного вміння та навички, які цілком можна придбати вже після виготовлення десятого пиріжка. Пиріжки з тіста можуть відрізнятися один від одного не тільки начинкою, а й формою. Їх можна робити як з дріжджового або прісного, так і з листкового тіста.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Пиріжки з дріжджового або бездріжджового тіста можна робити у вигляді овалу (витягнуті), мішечка (круглі), квадрата (конверт) .Для приготування овальних і круглих пиріжків візьміть шматок тіста і скачайте з нього руками товстий джгут на присипаному борошном столі . Візьміть джгут в праву руку між великим і вказівним пальцями і, стискаючи пальці, сформуйте з тіста кульки середньої величини. Для кращого результату змастіть праву руку рослинним маслом, так тісто не буде прилипати до руки.
  2
  Для приготування овальних пиріжків візьміть кульку тіста і руками сформуйте з нього кружок товщиною не менше 5 мм. В центр гуртка покладіть приготовлену вами начинку і з'єднайте протилежні краї гуртка один з одним, защіпнув їх пальцями і злегка придавлюючи тісто. Начинки кладіть трохи, щоб вона не потрапила на краї тіста, інакше тісто буде погано защипують.
  3
  Для приготування круглих пиріжків також зробіть кульки з тіста і круглі коржі. В центр коржі покладіть трохи начинки. Краї коржі потягніть вгору і защіпніте так, щоб вийшов мішечок.
  4
  Для квадратних пиріжків розкачайте тісто качалкою, надавши форму квадрата або прямокутника. Товщина тесту повинна бути не менше 5 мм. Гострим ножем поріжте тісто на однакові квадрати. В центр кожного квадратика покладіть начинку і защіпніте краю так, щоб вийшов конверт.Готовие пиріжки викладіть на змащене маслом або застелений папером для випікання деко, і дайте їм постояти 15-20 хвилин. Перед випіканням пиріжки змастіть збитим яйцем, щоб вийшла рум'яна кірочка.
  5
  З листкового тіста можна робити пиріжки у формі мішечків і конвертів. Для мішечків не обов'язково робити з тіста круглу форму, тому що з листкового тісто гуртки можна вирізати тільки склянкою, щоб не порушилися верстви, а з обрізків вже не вийде повноцінного вироби. Тому розкачайте листкове тісто прямокутної форми і наріжте квадрати. В центр кожного квадратика покладіть начинку і з'єднайте краю квадратів так, щоб мішечки вийшли з «хвостиками». Для конвертів з'єднайте один з одним протилежні кути квадратов.Слоеное тісто змащувати перед випіканням яйцем не обов'язково.
  Корисна порада
  Використовуючи заморожене листкове тісто, коректний, зазначеної на упаковці.
  Самий хороший спосіб нагодувати і порадувати сім'ю ситним вечерею - спекти ароматні пиріжки , які не тільки смачні і поживні, але ще й багаті різноманітними начинками.
  Вам знадобиться
   • 1 ст. кефіру
   • 2 ст. л. цукру
   • 1 ч. л. солі
   • 1 яйце
   • 1 ч. л. соди
   • оцет
   • 2 ст. л. рослинного масла
   • 2 ст. борошна
   • будь-яка начинка для пиріжків.
  Інструкція
  1
  Для початку потрібно приготувати тісто. Для цього налити в миску 1 склянку кефіру, додати одне яйце, 1 ч. Л. солі, 2 ст. л. цукру. Все гарненько перемішати і додати 1 ч. Л. соди гашеного оцтом і ще раз обережно перемішати. Додати 2 ст. л. рослинного масла. Дати трохи постояти.
  2
  Після того як маса почне пузиритися, почати додавати поступово борошно. Тісто при цьому не повинно бути сильно тугим. Залишити тісто в мисці, накрити на деякий час рушником для того, щоб розійшлася клейковина.
  3
  Коли тісто розійшлося, змастити руки і качалку рослинним маслом. На розкачане тісто покласти начинку і зліпити пиріжки .
  4
  Налити в сковороду соняшникова олія і поставити на вогонь. Викладати пиріжки на розпечену сковороду на відстані один від одного, так як в процесі вони будуть збільшуватися в розмірах. Смажити одну сторону до готовності без кришки, після чого пиріжки перевернути, накрити кришкою і зменшити вогонь. Смажити до появи золотистої скоринки.
  Зверніть увагу
  Якщо ви ліпіть пиріжки з допомогою борошна, то при смаженні на сковороді вона почне пригорати. Краще змащуйте руки, качалку і стіл соняшниковою олією. Рослинне масло потрібно додавати в тісто в останню чергу, завдяки цьому тісто не буде прилипати до рук і стане більш еластичним.
  Корисна порада
  Якщо ви готуєте пиріжки в духовці, на дно обов'язково поставте миску з водою. Тоді пиріжки пропекутся і не підгорять. Для випічки пиріжків використовуйте борошно тільки вищого сорту. Пиріжки потрібно ліпити безпосередньо перед смаженням. Якщо ж ви зліпіть заздалегідь, то соковита начинка може розмочити тісто. Смажені пиріжки потрібно викласти на паперовий рушник, давши тим самим стекти маслу.