Як пофарбувати шерсть.

Іноді буває неможливо знайти відповідний колір пряжі для в'язання або її природний колір не влаштовує. З домашньої вовни можна зв'язати светри, кофти, рукавиці, але у всіх виробів буде сумовита одноманітна забарвлення. Щоб зробити речі яскравими, можна забарвити пряжу в соковиті кольори.
Вам знадобиться
 • - емальована каструля;
 • - кухонна сіль;
 • - оцтова есенція;
 • - барвник;
 • - нашатирний спирт;
 • - градусник;
 • - гумові рукавички;
 • - ваги;
 • - сито;
 • - дерев'яна палиця;
 • - шнур.
Інструкція
1
Приготуйте фарбувальний растворНужно знати вагу пряжі, щоб розрахувати кількість фарби, необхідний для отримання бажаного кольору. Зважте суху пряжу і відповідно до вказівки інструкції запасіть все необхідне. Щоб розчинився барвник, розітріть його в невеликій кількості теплої води. Густу масу розведіть до 0,5 л., Перемішайте і процідіть через дрібне сито або кілька шарів марлі. Вилийте все в емальовану каструлю з теплою водою (50 градусів), додайте 2 столових ложки кухонної солі і ретельно розмішайте.
2
Підготуйте нитки до покраскеЕслі у вас багато вовни, розділіть її на мотки по 100-120 грам. Щоб вони не сплутались, слабо перев'яжіть їх в декількох місцях товстої бавовняної ниткою і виперіть в пінистої мильній воді. Періть акуратно: не тріть і не викручуйте пряжу. Прополощіть у теплій воді і просушіть.
3
Підготуйте чисту пряжу до фарбування Зберіть її на міцний несинтетичних шнур або розвісьте з проміжками на дерев'яній палиці. Покладіть чисту пряжу в гарячу воду на півгодини, а потім опустіть її в фарбувальний розчин на 10 хвилин, прогріваючи його до 70 - 80 градусів. Підніміть шнур з вовною з води, додайте в каструлю 1 столову ложку оцтової есенції і знову занурте пряжу в розчин.
4
Нагрійте розчин до 100 градусів. Щоб пряжа рівномірно фарбує, протягом наступних 20 хвилин постійно наведіть мотки і повертайте сам шнур. Після закінчення часу, знову підніміть шнур з вовною з води. Влийте 1 столову ложку оцтової есенції в каструлю, перемішайте і знову опустіть мотки. Постійно пересуваючи і повертаючи шнур, тримайте його в окропі 20-30 хвилин. Після цього відставте каструлю з вогню і чекайте освітлення фарбувального розчину.
5
Якщо вам не подобається глибина кольору або шерсть нерівномірно забарвилася, обробіть її у свіжому розчині. Заповніть каструлю гарячою водою, додайте оцтової есенції, як при фарбуванні, і прокип'ятіть в ній свою пряжу. Прополощіть нитки в теплій воді, просушіть на дерев'яній палиці і змотайте в клубки.
6
Окрасьте пряжу в полутонаДля цього потрібно приготувати фарбувальний розчин, як при рівномірній забарвленням. Змотайте суху пряжу в пухкі клубки і опустіть в фарбувальний розчин. При дотриманні часового та температурного режиму на нитках з'являться оригінальні поєднання відтінків одного кольору.
Зверніть увагу
Не забарвлює пряжу в один колір кількома партіями.
Корисна порада
Обсяг фарбувального розчину повинен бути в 20 разів більше, ніж вага пряжі. Якщо немає такої ємності, можна використовувати шнур або дерев'яну палицю. Спробуйте якість фарби на невелику кількість пряжі (30 г).