Як зігнути скло.

Органічне скло має ряд властивостей, завдяки яким легко вирішуються такі питання, як різати, свердлити, або як зігнути скло. При нагріванні цей прозорий пластик плавиться. Це відкриває великі можливості для створення різних форм виробів. Причому працювати з цим матеріалом можна навіть без застосування будь-яких інструментів, вручну. Домашні майстри використовують ці якості оргскла при різних роботах.
Вам знадобиться
  • - дрантя;
  • - бензин або гас;
  • - захисні рукавиці;
  • - паяльник;
  • - дерев'яний шаблон;
  • - металева труба.
Інструкція
1
Очистіть лист від забруднень перед тим, як зігнути оргскло. При сильному забрудненні помістіть його в ванну і акуратно змийте бруд під струменем води. При слабкому ступені забруднення протріть оргскло злегка вологим ватним тампоном або м'якою х/б дрантям. Витріть насухо. Категорично забороняється використовувати абразивні чистячі речовини або синтетичні матеріали. Масляні і жирні плями приберіть за допомогою бензину чи гасу. Щоб не зіпсувати оргскло, відмовтеся від застосування ацетону, розчинника та інших агресивних рідин.
2
Просушите оргскло після знаходження його у вологому середовищі. В іншому випадку в ньому можуть утворитися небажані бульбашки, що утрудняють процес гнучкі оргскла. Оптимальна температура для сушки - 80 ° С. На висихання кожного міліметра товщини аркуша йде часу приблизно 1-2 години.
3
Візьміть невеликі шматки з оргскла і опустіть на одну хвилину в киплячу воду. Обережно дістаньте їх з води, використовуючи захисні силіконові рукавиці. Негайно приступите до процесу гнуття оргскла.
4
Спробуйте отримати зігнуте скло на газовій плиті. Нагрівайте не всі скло, а тільки місце згину. Для цього на газовий пальник плити поставте перевернуту догори дном консервну банку. Попередньо на дні банки акуратно проріжте щілинне отвір. Оптимальна температура нагріву при мінімальному зусиллі становить 150 ° С.
5
Отримайте зігнуте скло для невеликих деталей за допомогою звичайного паяльника. Перед тим, як зігнути оргскло цим способом, перевірте, чи не залишилося на жалі старого припою. Щоб олово не прилипало до оргскла, видаліть його. До місця вигину прикладіть розігріте жало паяльника. Нагрійте матеріал до граничної точки плавлення - ви почуєте своєрідний тріск. Відставте паяльник і, не зволікаючи, зробіть під потрібним кутом гибку оргскла рукамі.Можете докласти оргскло до дерев'яного шаблоном прямого кута і зафіксувати його в цьому положенні. Тільки після повного охолодження відокремте готову деталь.
6
Підготуйте потрібну за розміром скло, протріть його содовим розчином. Згорніть великий аркуш оргскла в трубу або надайте йому округлу форму за допомогою металевої труби певного діаметру і довжини. Закріпіть її на підставці. Паяльною лампою розжарити трубу зсередини до температури 90-100 ° С. Після охолодження зігнуте скло прийме належний вигляд.
Іноді потрібні не плоскі листи скла, а зігнуті. Найлегше піддається обробці органічне скло. З ним є можливість проводити різні операції навіть в домашніх умовах. Згинання органічного скла вимагає неуклонітельного дотримання деяких правил.
Інструкція
1
Спочатку візьміть аркуш органічного скла і просушіть його. Процес сушіння повинен протікати при температурі приблизно в 80 градусів. Що стосується часу сушки, то воно повинно складати на один міліметр товщини скла півтори години. Якщо не дотримуватися цих умов, то присутня в листі скла волога призведе до утворення в місці вигину бульбашок.
2
Тепер вам знадобиться верстак. На його краю закріпіть просушений лист оргскла. Потім під ним, в тому місці, в якому планується вигин, натягніть ніхромовий дріт, закріпивши від аркуша на відстані, що не перевищує половину сантиметра. Під гнеться край оргскла поставте упор. Робиться це з метою запобігання занадто великого вигину.
3
Після того, як все буде встановлено, до регульованого джерела напруги підключіть ніхромовий дріт, а потім увімкніть живлення. На дроті встановіть необхідний вам накал. Тепер залишається тільки чекати, коли під тяжкістю власної ваги зігнеться оргскло. Воно починає прогинатися вже 150 градусах.
4
В тому випадку, якщо потрібно скло якогось певного радіуса, то використовуйте металеву трубу необхідного діаметра, а не ніхромовий дріт. Після установки труби до необхідної температури прогрійте її паяльною лампою. Лист оргскла легко зігнеться з цього лекалом.
Зверніть увагу
Потрібно звернути увагу, що нихромовая дріт при нагріванні може трохи провіснуть. В результаті цього збільшиться і відстань до місця вигину. Прогин можна буде компенсувати за допомогою встановлення якого-небудь вантажу. Крім того, не потрібно самим допомагати листу оргскла згинатися. Не намагайтеся натискати на нього. Від ваших дій лист зігнеться, але неправильно. Найкраще буде спочатку потренуватися на непотрібному вам шматку оргскла.