Як нагріти підлогу.

Холодні підлоги - проблема багатьох квартир, що обігріваються стандартними батареями. Тепле повітря від радіаторів спрямовується вгору, залишаючи поза зоною своєї дії підлогу і прилеглу до нього область. Утеплення підлоги за допомогою мінвати або пінополістиролу дозволяє знизити втрати тепла, але не призводить до підвищення його температури до комфортних для людини значень (23-25 ° C). Єдиним способом, що дозволяє зробити підлоги теплими, є їх підігрів.
Вам знадобиться
  • - труби «pex» (із зшитого поліетилену)? 16 мм;
  • - колектор для систем теплої водяної підлоги;
  • - плівковий тепла підлога;
  • - кабельний тепла підлога;
  • - суха суміш для стяжки підлоги;
  • - будівельний інструмент;
  • - інструмент сантехніка.
Інструкція
1
Приберіть з приміщення всі речі, демонтуйте підлогове покриття, очистіть поверхню підстави від пилу, крихт бетону, що відшарувалися фрагментів. Вирівняти за допомогою шпаклівки значні нерівності (більше 3 мм на 1 метр).
2
Покладіть на підлогу гідроізоляцію. Стики між смугами проклейте клеїться стрічкою. Покладіть поверх гідроізоляції ізоляційний матеріал з теплоотражающим шаром, спрямованим вгору. Склейте смуги матеріалу між собою клеїться стрічкою.
3
Пристрій водяної теплої полаУложіте по периметру кімнати демпферну стрічку, призначену для компенсації температурних деформацій стяжки. Постеліть на термоизолирующую підкладку армуючої сітки. Вона зміцнить стяжку і одночасно послужить каркасом, до якого будуть кріпитися труби.
4
Закріпіть в зручному місці на стіні колектор. Підключіть його до магістралі з теплоносієм.
5
Здійсніть укладання труб. Найкраще застосувати спіральну схему укладання, вона забезпечує найкращі параметри обігріву, ніж паралельна. При цьому способі труба складається удвічі, місце вигину (серединна частина труби) поміщається в центр кімнати, і навколо нього по спіралі укладаються дві труби. Відстань між ними повинна бути 20-30 см, віддаленість труби від стіни - близько 10 см. У міру укладання спіралі прикріпляйте труби дротом до армуючої сітки.
6
Підключіть кінці труб до колектора: один до подає штуцера, інший - до випускного. Відкрийте подачу гарячої води і перевірте працездатність системи.
7
Покладіть поверх труб стяжку товщиною 40-50 мм. Після того, як вона остаточно затвердіє, укладіть підлогове покриття.
8
Укладання плівкового теплої полаПорежьте греющую плівку на смуги необхідної довжини. Розстеліть їх на тепловідбивною підкладці мідними шинами вниз. Скріпіть смуги між собою будівельним скотчем.С одного боку кімнати підключіть до мідних жилах затискні контакти - по два на одну смугу. Приєднаєте до контактів електропроводу. Покладіть під одну зі смуг термодатчик в місці, віддаленому від краю смуги на 15-20 см. Виведіть дроти від нагрівальних смуг і термодатчика до середини стіни, де буде закріплена розподільна коробка.
9
Заізоліруйте все місця під'єднання та лінії різу смуг спочатку бітумної стрічкою, потім ізоляційною стрічкою з ПВХ. Всі подробиці під'єднання та ізоляції місць контактів викладені в інструкціях до гріючим плівкам.
10
Закріпіть в центральній зоні стіни на деякій відстані від підлоги розподільну коробку і терморегулятор. З'єднайте всі електропроводи в розподільній коробці таким чином, щоб смуги виявилися підключеними по паралельній схемі. Підключіть виходи з розподільної коробки і провід термодатчика до терморегулятора. Перевірте роботу теплої підлоги. Якщо система працює правильно, укладіть підлогове покриття.
11
Пристрій кабельного теплої полаУложіте по периметру кімнати демпферну стрічку. Покладіть на теплоизолирующую підкладку сталеві монтажні стрічки на відстані 50 см один від одного і прикріпіть їх до основи дюбелями з відстанню між місцями кріплення 1 м. Монтажні стрічки служать для закріплення кабелю, що гріє.
12
Здійсніть укладку кабелю, що гріє, закріплюючи його на монтажних стрічках за допомогою наявних пелюсток. Відстань між кабелями може варіюватися в залежності від необхідної потужності статі, зазвичай воно складає 200-300 мм. Покладіть посередині кабелів термодатчик. Правила укладання кабелю докладним чином викладені в інструкціях виробників гріючих кабельних систем.
13
Підключіть кабель та провід датчика до терморегулятора через розподільну коробку. Протестуйте роботу системи. Якщо вона функціонує правильно, відключіть кабель від мережі і покладіть поверх нього стяжку товщиною 40-50 мм. Після затвердіння стяжки укладете підлогове покриття.