Як писати накладну.

Товарна накладна - це первинний документ, який повинен оформляти постачальник при реалізації товарно-матеріальних цінностей. Уніфікована форма № ТОРГ-12 затверджена Державним комітетом статистики. Оформляти документ повинен комірник або інша матеріально-відповідальна особа.
Інструкція
1
Заповніть табличну частину, яка розташовується праворуч від вас. Тут вкажіть інформацію про вашу організацію - код підприємницької діяльності. Перейдіть до заповнення перших рядків. Напишіть найменування організації-відправника вантажу і вантажоодержувача, вкажіть банківські реквізити (БИК, розрахунковий рахунок, кореспондентський рахунок, найменування банку), юридична адреса.
2
Вкажіть і підстава для договору, наприклад, «договір поставки №1 від 01.01.11 року». Проставте порядковий номер документа і дату складання.
3
У табличній частині вкажіть інформацію про реалізоване товар - проставте порядковий номер, напишіть найменування продукції згідно з номенклатурою, вкажіть одиницю виміру і вид упаковки.
4
У наступних графах вкажіть кількість, масу. Проставте вартість за одну одиницю товару, далі вкажіть суму за всю кількість (без податку), виділіть ПДВ. Далі проставте ставку податку на додану вартість, підрахуйте загальну суму (графа 12+ графа 14).
5
Після того, як вся реалізована продукція перерахована, підведіть підсумок. Нижче вкажіть кількість аркушів в товарною накладною і порядкових номерів.
6
Підрахуйте загальну масу вантажу і кількість місць. Якщо є технічні документи, вкажіть кількість аркушів, на яких вони оформлені.
7
Нижче напишіть загальну суму прописом. Вкажіть посаду і зробіть розшифровку підпису співробітника, який відпускає продукцію. Підпишіть документ. Потім віддайте на підпис головному бухгалтеру. Поставте дату і штамп організації.
8
Праворуч знизу ви побачите поле, яке має заповнити вантажоодержувач. Обов'язково проконтролюйте правильність заповнення всіх рядків. У тому випадку, якщо вантаж приймає за дорученням, то ця інформація повинна фіксувати у формі. Обов'язково повинні стояти підписи і штамп організації.