Як вибрати хороший процесор. Як вибрати потужний процесор, допоможіть.

При покупці персонального комп'ютера або ноутбука необхідно в першу чергу звертати увагу на процесор. Адже саме він керує роботою всієї системи. Тому кожен власник комп'ютера повинен знати кілька принципів, які допоможуть правильно підібрати процесор.
Вам знадобиться
  • - характеристики вашого комп'ютера або ноутбука;
  • - старий процесор;
  • - каталог процесорів.
Інструкція
1
Визначтеся з сумою грошей, яку ви готові витратити на покупку процесора. Від цього потрібно спочатку відштовхуватися. Процесори, як і багато інших товарів, діляться за ціновими категоріями. Простежується закономірність - чим дорожче процесор, тим він продуктивніше, тобто могутніше. Однак не завжди покупка дорогого варіанта є правильним вибором. Прикладом може служити ситуація, коли людина купує потужний комп'ютер для роботи з текстовими файлами. Текстові редактори мають дуже низькими вимогами до продуктивності комп'ютера, тому вкрай недоцільно купувати дорогий процесор для таких цілей, адже можна цілком обійтися його аналогом із середньої цінової категорії.
2
Не забудьте приділити увагу іншим компонентам системи. Потужний процесор вимагає гарного охолодження і значного обсягу оперативної пам'яті. В іншому випадку ваш комп'ютер буде нещадно гальмувати навіть при запуску найпростіших і легких програм. Усі комплектуючі системи повинні відповідати один одному.
3
Якщо вам необхідно замінити процесор в ноутбуці або персональному комп'ютері, то з'ясуєте, яка саме модель встановлюється в ваш гаджет. Найпростіший вихід - прийти в комп'ютерний магазин зі старим процесором і купити такий же. Але це може бути недоцільно. Комп'ютерні технології стрімко розвиваються і постійно удосконалюються, тому вже навіть через півроку або рік модель вашого старого процесора буде знята з продажів.
4
Виберіть аналогічну модель процесора, підходящу для установки в ваш комп'ютер. Зверніть увагу на тактову частоту. Не варто купувати процесор, який набагато могутніше свого попередника. Також не рекомендується купувати двоядерний процесор на заміну одноядерними без внесення будь-яких змін у конструкцію системи. При покупці повідомте продавцю-консультанту конфігурацію ноутбука або персонального комп'ютера, для якого ви підбираєте процесор. Фахівець допоможе вам зробити правильний вибір.
5
Враховуйте цілі, для яких купуєте комп'ютер. Якщо він потрібний як друкарської машинки, то цілком вистачить і недорогого одноядерного процесора. Якщо ж ви збираєтеся працювати зі звуком або відеофайлами, то одного ядра вам буде недостатньо. Зараз широке розповсюдження отримали чотириядерні процесори. Вони володіють великою тактовою частотою, яка дозволяє працювати з дуже ресурсоємними додатками. Однак пам'ятайте, що домогтися максимальної віддачі від процесора можна тільки в тому випадку, якщо всі компоненти системи гармонійно підібрані. Встановивши потужний процесор в систему зі слабкою відеокартою, ви не зможете повноцінно працювати над створенням професійного відеоролика.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m0Sgp_yeTtw