Як залити воду в систему опалення.

Стандартна система опалення повинна бути заповнена водою не тільки в опалювальні сезони, але й цілий рік. Це сприяє захисту приладів і внутрішньої поверхні труб від іржавіння (корозії). Крім того, перед настанням опалювального сезону необхідно провести пробні випробування системи, щоб бути впевненим у її справності.
Вам знадобиться
  • - шланг;
  • - викрутки, розвідний ключ;
  • - хімічні реагенти;
  • - компресор або балон;
  • - чиста вода.
Інструкція
1
Злийте воду з труб системи опалення. У двох місцях роз'єднаєте систему: на зворотній магістралі і на стояку. Підключіть через штуцер до стояка гнучкий шланг, проведений від водопровідної мережі. Систему опалення промивайте до того моменту, поки чиста вода не піде зі зворотної магістралі. Відведення води проведіть в каналізацію.
2
Кращого ефекту можна досягти з використанням методу гідропневматичного промивання. Для початку продміть труби системи опалення стисненим повітрям, це допоможе розпушити осад на поверхні труб зсередини. Одночасно з подачею води подавайте повітря під тиском, що не перевищує 6 кг/см ^ 2, використовуючи компресор або балон.
3
Використовуйте інший метод промивання труб - хімічне очищення системи опалення. Для цього використовуйте розчин соляної кислоти ингибированной, в яку додайте спеціальні інгібітори, щоб уповільнити реакцію з металом. В процесі промивки ви витравлюють накип, що утворилася усередині труб. По закінченню очищення промийте труби звичайною водою з-під крана.
4
Тепер відновите все розібрані з'єднання і залийте воду в систему через патрубок для заправки. Робіть це повільно, розраховуйте подачу води так, щоб в приладах системи опалення та трубопроводах не залишалося пробок з повітря.
Зверніть увагу
Зливати і заповнювати систему опалення слід тільки при ремонті або промивці, тобто не частіше одне рази за три роки. Якщо частіше міняти воду, то це призведе до утворення накипу, що в свою чергу призведе до поганого обігріву приміщення.
Корисна порада
Більш безпечний спосіб, і, до речі, не такий технологічно складний, як хімічне очищення системи,? це очищення системи опалення за допомогою вилуговування. Приготуйте розчин соди кальцинованої і залийте ним систему опалення на 10-20 годин, не забудьте при цьому розчин нагріти до робочої температури. Після того як зіллє розчин, промийте систему за принципом протитечії - напрямок потоку промивної води повинно бути протилежним напрямку основної циркуляції води в період опалення.