Як визначити процентну ставку банку.

Під відсотковою ставкою банку мається на увазі, з одного боку, плата позичальника фінансовій установі за надання послуги кредитування, з іншого ж - кошти, що нараховуються вкладникам по депозитах. Тому для її знаходження застосовуються різні схеми.
Інструкція
1
Найвірніший спосіб визначити розмір процентної ставки - звернутися за консультацією до банківського працівнику і заодно попросити його зробити розрахунки на прикладі цікавить вас тимчасового інтервалу. Однак найчастіше на поїздку до відділення просто-напросто немає часу і тоді на допомогу приходять математичні знання та інтернет-сервіси.
2
Для приблизного розрахунку ставки по кредиту використовуйте онлайн-калькулятор, наприклад, calculator.allbe.org. Однак для самоконтролю бажано перевірити ще раз отриманий результат. Майте на увазі, що подібний спосіб підрахунку банківського відсотка дає лише орієнтовне значення, тому що в кожній установі існують свої нюанси обчислення ставок. І якщо є переваги по банкам, то найкраще скористатися онлайн-калькуляторами, які зазвичай представлені на їх офіційних сайтах.Аналогічние варіанти розрахунку банківських процентних ставок застосовуються і по відношенню до депозитів.
3
Якщо вихід в інтернет відсутній, то прорахуйте процентну ставку по кредиту за допомогою формули: I = (100 * Sp * K)/Pt, де I - річна процентна ставка; Sp - сума відсотків; P - сума основного боргу ; t - розрахунковий період (вимірюється в календарних днях); K - кількість календарних днів в году.Чтоби розрахувати просту процентну ставку по вкладу, в запропоновану формулу замість суми основного боргу слід підставити значення депозиту.
4
Розрахунок банківської процентної ставки із застосуванням капіталізованого відсотка здійснюється за формулою: Ст = I * d/K, де I - річна процентна ставка по вкладу у вигляді десяткового дробу; d - період в днях, за підсумками якого відбувається нарахування відсотків (при щомісячній капіталізації значення дорівнюватиме 30); K - кількість календарних дней.Благодаря запропонованим механізмом ви зможете розрахувати процентну ставку для будь-якого періоду.