Як відкрити школу мистецтв.

Сьогодні багато батьків мріють відкрити у своїх дітях талант. Віддавати дитину на кілька гуртків і секцій одночасно - вкрай складно. Визначитися з перевагами і майбутнім заняттям допоможе школа мистецтв, заклад, що пропонує відразу кілька напрямків і жанрів. А останнім часом подібні школи користуються попитом і у дорослих.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - стартовий капітал;
  • - обладнання та інструменти.
Інструкція
1
Оберіть основні напрямки, які ви будете пропонувати в школі мистецтв. Орієнтуйтеся як на сучасні тенденції, так і на ексклюзивність дисциплін. Наприклад, рідкісні жанри, такі як скандинавські танці або печворк, можуть залучити в школу додаткову аудиторію. Орієнтуйтеся на різну цільову аудиторію. При цьому дітям намагайтеся пропонувати класичні і більш загальні напрямки мистецтва - хореографію, живопис, музику. Для дорослих виберіть вузьконаправлені курси, наприклад, батік, воскографія, саксофон. Пам'ятайте про те, що школа мистецтв не готує професіоналів: її призначення - допомогти обучающемуся в початковому освоєнні різних видів творчості або знайти цікаве хобі.
2
Підберіть відповідне приміщення. Для повноцінної школи мистецтв вам буде потрібно окрема будівля або поверх з кількома кабінетами. Орієнтуйтеся на кількість потенційних учнів, специфіку викладаються предметів. Наприклад, для танцювального напрямку потрібно просторий зал з паркетом, дзеркалами і, можливо, балетним станком.
3
Закупіть необхідне обладнання. Це буде одна з найбільших статей витрат, оскільки в неї увійде меблі, музичні інструменти, техніка. Подумайте, які витрати візьмуть на себе самі учні. Наприклад, смичкові та духові інструменти, матеріали для живопису та інші аналогічні товари повинні купувати саме учні.
4
Найміть персонал. Від кваліфікації і досвіду педагогів залежить мотивація майбутніх учнів і успіх всієї школи в цілому. При виборі співробітників постарайтеся знаходити не тільки професіоналів своєї справи, а й людей з творчими потенціалом і харизмою. Пам'ятайте про те, що ваша школа мистецтв - комерційне підприємство, дохід якого безпосередньо пов'язаний з педагогічним складом.
5
Продумайте стратегію просування школи мистецтв. Постарайтеся активно співпрацювати з дошкільними та загальноосвітніми закладами, театрами, дитячими центрами. Продвигайте свій заклад на інтернет-форумах, розміщуйте рекламу в тематичних довідниках. Беріть участь в різних культурних заходах (виставках, конкурсах), що дозволяють продемонструвати роботу вашої школи широкій публіці.
Музика, живопис, кіно і театр роблять життя яскравим і насиченим. Мистецтво відіграє важливу роль у розвитку дитини: розширює кругозір, розвиває уяву і прищеплює тягу до творчості. Чим раніше ви познайомите малюка з цим чарівним світом, тим кращих результатів досягнете.
Інструкція
1
Музиці відводиться особлива роль у художньо-творчому розвитку дитини. Познайомте його з дитячим репертуаром, а також з класичною музикою. Діти добре сприймають твори Вівальді, Моцарта і Чайковського. Ходіть з ним на концерти та дитячі музичні спектаклі. Якщо дитина зацікавився, можливо, варто його записати в музичну школу. Активним дітям з хорошим почуттям ритму підійдуть заняття танцями.
2
Живопис допоможе розвинути малюкові художній смак, фантазію і образне мислення. Відвідуйте разом з ним музеї, галереї та художні виставки, прищеплюйте дитині почуття прекрасного з самого раннього віку. Крім того, що завдяки таким заняттям малюк відкриє для себе світ живопису, він розширить горизонти свого образного мислення і кольоросприйняття. Придбайте книгу з репродукціями картин відомих світових художників. Розглядайте і вивчайте разом з дитиною великі твори живопису і біографію неперевершених майстрів образотворчого мистецтва.
3
Обов'язково виділіть час для спільної творчості. Малювання, ліплення, вироби з природних матеріалів, шиття та випалювання - ці заняття не тільки приносять радість дитині, а й відіграють важливу роль у розвитку та формуванні його як творчої особистості. Хваліть малюка навіть за невеликі успіхи, а найвдаліші його роботи оформите в рамки і помістіть на чільне місце в будинку. Час від часу можна влаштовувати виставки з заохочувальними призами.
4
Частіше гуляйте всією сім'єю по цікавим та історичних місцях міста. Звертайте увагу дитини на красиві архітектурні будівлі, пам'ятники та скульптури. Познайомте його з релігійними святинями і розкажіть історію їх виникнення. Прекрасно розширюють кругозір подорожі в інші міста і країни, знайомства з місцевими традиціями і звичаями людей, їх історичною спадщиною. Знайомство зі світом мистецтва принесе користь і радість вашій дитині, а також зробить життя сім'ї більш різноманітною і багатою на нові враження.