Як відмити каністру.

З часом на дні невикористаної протягом певного часу харчової каністри може утворитися цвіль. Якщо це трапилося, не слід одразу каністру викидати: її можна відмити.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - гравій;
  • - тепла вода;
  • - хлорка;
  • - ефірне масло чайного дерева;
  • - сода;
  • - оцет;
  • - спеціальний засіб спрямованої дії.
Інструкція
1
Насипте в каністру трохи піску і киньте кілька каменів, після чого налийте всередину кілька склянок води. Закрийте резервуар пробкою і збовтайте (пісок з гравієм в цьому випадку будуть виконувати роль абразиву). Вилийте вміст каністри, кілька разів сполосніть її під проточною водою, потім ненадовго залийте всередину дезінфікуючий засіб, а після знову промийте водою.
2
Придбайте в аптеці щавлеву кислоту. Залийте її в каністру і залиште ненадовго, після чого промийте резервуар водою.
3
Залийте в каністру склянки півтора теплої води і додайте пару чайних ложок ефірного масла чайного дерева. Потім закрийте резервуар, добре його струсіть і залиште на півгодини. Після цього промийте каністру достатньою кількістю води.
4
Насипте всередину каністри кілька столових ложок харчової соди, а слідом налийте трохи оцту (сода з оцтом вступлять в хімічну реакцію, в результаті якої виділяться газ і тепло). Дочекайтеся, поки реакція не припиниться, а потім промийте каністру водою.
5
Купіть засіб спрямованої дії, призначене для боротьби з цвіллю. Уважно ознайомтеся з анотацією і виконайте всі передбачені для видалення цвілі дії.
6
Залийте каністру хлорвмісних дезинфікуючим засобом і залиште хвилин на десять-п'ятнадцять, після чого ретельно промийте резервуар водою.
Зверніть увагу
Працюючи з щавлевої кислотою або дезінфікуючим засобом, обов'язково вдягайте гумові рукавички.
Корисна порада
Можливо, уражену пліснявою каністру краще замінити на нову, адже після видалення грибка в резервуарі може залишитися запах дезинфікуючого засобу або ефірного масла. Таку ємність можна використовувати для господарських цілей, але не для зберігання води або інших харчових компонентів.