Як затиснути дроти.

При виробництві електротехнічних робіт в квартирі або на дачі домашньому умільцю нерідко доводиться з'єднувати між собою електричні дроти. Це може бути звичайна механічна скрутка або пайка, але в будь-якому випадку кінці монтованих проводів перед з'єднанням потрібно надійно затиснути. Зробити це можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - плоскогубці;
  • - гумове кільце;
  • - лещата;
  • - білизняна прищіпка;
  • - затиск типу «крокодил ».
Інструкція
1
При відсутності спеціальних затискних пристосувань використовуйте звичайні плоскогубці або пасатижі, липку стрічку (скотч) або гумове кільце. З'єднуються дроти помістіть між губками інструменту і зафіксуйте натисканням на рукоятки. Тепер обережно, щоб не змістити дроти, надягніть на кінці рукояток плоскогубців вузьке гумове кільце або обмотайте рукоятки скотчем. У такому положенні інструмент буде надійно утримувати з'єднуються дроти, при цьому руки будуть вільні.
2
Модернізуйте описаний вище спосіб, попередньо затиснувши нижню рукоятку плоскогубців в слюсарних лещатах. Після фіксації проводів між губок інструмента надіньте на рукоятки гумове кільце, щоб воно щільно притискало губки один до одного. При такій схемі дроти будуть надійно фіксовані в одному місці, що зробить подальшу пайку більш зручною.
3
Якщо вам необхідно з'єднати пайкою дроти з малим перерізом, затисніть їх кінчики за допомогою звичайної білизняний прищіпки. Щоб фіксувати весь затискної вузол в одному місці, попередньо прикріпіть прищіпку однією площиною до робочого столу за допомогою двостороннього скотча. Описаним способом можна затискати як тонкі проводи, так і висновки припаюють один до одного радіодеталей.
4
Для затиску більш великих проводів використовуйте пристрій, іменоване «крокодилом». Він являє собою незамінний інструмент для виконання різноманітних електротехнічних робіт. За допомогою крокодила можна забезпечити тимчасове з'єднання контактів і клем, обтиснення кабелів і так далі.
5
Розкрийте «крокодил», взявшись за ізольовані ручки, а потім помістіть між його фігурних «щелеп» дроти, які потрібно затиснути. Деякі моделі «крокодилів» мають зручну розетку для приєднання штекера, що дозволяє провести тестування електричної схеми, не вдаючись до пайку.