Як розібрати трансформатор.

У більшості випадків причиною несправності трансформаторів може бути коротке замикання, порушення ізоляції проводу при тривалій важкої навантаженні або по стихійним причин. У кожному разі, трансформатор піддається ремонту. А для цього його необхідно вміти правильно розібрати і замінити несправні складові.
Інструкція
1
Перевірте, чи є на трансформаторі запобіжник, перед тим, як його розбирати. Для цього зніміть захисну ізоляцію у первинній обмотки і перевірте його тестером на предмет обриву. Якщо проблема полягає саме в запобіжнику, замініть несправний ділянку проводу і відновите цілісність конструкції.
2
Звільніть трансформатор від усієї арматури. Якщо пластини не зварені, спробуйте акуратно вибити їх з каркаса. Якщо вони склеєні, ні в якому разі не гніть і не ламайте їх. В цьому випадку гарненько нагрійте сердечник - тоді його буде легко розібрати. Зробити це можна на перевернутому прасці або електроплиті, а якщо трансформатор малогабаритний, то можна покласти його на паяльник хвилин на 15-20. За каркас не лякайтеся - витримає.
3
Опустіть пластини в спеціальний розчин, який можна придбати на радіо-ринку або в автомобільних магазинах. Але в деяких випадках подібні розчини позбуваються і від ізоляції проводів, так що слід бути обережним.
4
Якщо у вас зварної трансформатор, то зробіть пропили по шву електрозварювання ножівкою по металу. Якщо після того, як розпиляні зварювальні шви, котушка сердечника не знімається, трохи прогрійте трансформатор, як було описано вище. Найпростіше буде витягнути спочатку одну-дві Ш пластини, потім інші будуть витягувати простіше. Іноді потрібно пожертвувати Ш пластиною, щоб витягнути інші.
5
Розмотайте первинну і вторинну обмотку котушки трансформатора. Уважно порахуйте витки, щоб потім після заміни провідного матеріалу можна було все в точності відновити. Пам'ятайте один важливий момент - якщо ви робили обмотку в два дроти, скористайтеся принципом «сім разів відміряй, один раз відріж». Упевніться, що початок одного провідника пов'язане з іншим. Тільки після цього можна випробовувати трансформатор.