Як привести в порядок печінку.

Печінка - найбільший орган в тілі людини. Її вага може досягати від одного до півтора кілограмів. Вона бере участь у безлічі найважливіших біохімічних процесів і від її стану залежать практично всі порушення в організмі. Печінка - це єдиний орган, який має чудову здатність до самовідновлення. Роботу цього органу порушують: переїдання, різні жорсткі дієти, алкоголь і нікотин. Відновлення та очищення печінки дозволяє оздоровити організм і впоратися з цілим рядом різних захворювань.
Інструкція
1
Насамперед, необхідно привести в порядок зуби. У роті скупчується безліч різних бактерій, які разом з продуктами своєї життєдіяльності щохвилини атакують клітини печінки. Для того щоб захистити печінку, слід ретельно вилікувати карієс і запалення ясен, поставити нові пломби на місце зруйнованих, провести чистку зубів.
2
Спорт - дуже важливий помічник печінки. Під час пробіжки в два-три рази збільшується споживання кисню печінковою тканиною. При глибокому диханні відбувається масаж печінки діафрагмою, що стимулює роботу жовчних проток і полегшує відтік жовчі, активізується робота травного тракту, прискорюються процеси очищення організму.
3
Щоденний грамотний підхід до прийому їжі допоможе підтримати здоров'я, красу шкіри і гарний настрій. Сприятливий вплив на печінку нададуть фрукти, овочі і каші, зварені на воді. Найбільш раціональним є дробове харчування з обов'язковим сніданком до восьми годин. Для поліпшення роботи жовчних проток необхідно щодня з'їдати три-чотири яблука.
4
Не можна їсти сало, копченості, ковбаси та різні мариновані продукти, в яких міститься велика кількість оцту. Потрібно виключити з раціону харчування сиру цибулю і часник, редьку, редис, перець, хрін і гірчицю. Необхідно відмовитися від вживання міцної кави, а так само спиртних напоїв.
5
Для очищення печінки зазвичай використовують біологічно активні добавки або трав'яні препарати, які сприятливо впливають на функції клітин печінки і перешкоджають формуванню жовчних каменів. Зазвичай у них немає протипоказань. Єдине чого слід побоюватися, це індивідуальної непереносимості будь-якого компонента.
6
Деякі рослини здатні допомогти привести печінка в порядок і поліпшити емоційний стан. Важливо знати, що перед застосуванням трав слід проконсультуватися з лікарем.
Корисна порада
У кожному конкретному випадку перед очищенням печінки слід зробити УЗД черевної порожнини і проконсультуватися з фахівцем.