Як затирати підлоги.

Намащування статі є альтернативою лакированию. Покриття підлоги лаком користується бо? Льшей популярністю, ніж натирання - воно може виконуватися один раз в 1,5-2 роки, в той час як натирання повинне здійснюватися набагато частіше. Проте є у натирання і переваги. Лак може розтріскуватися під впливом високих механічних навантажень (від жіночих шпильок, наприклад), в той час як мастика в силу своєї еластичності не реагує на це видимим чином.
Вам знадобиться
  • - мастика для натирання підлоги;
  • - щітки для нанесення мастики і натирання підлоги;
  • - вовняна тканина (суконка);
  • - сталевий і гумовий шпателі;
  • - чистячі засоби;
  • - електронатирач.
Інструкція
1
Підберіть мастику, підходящу для натирання вашого статі. Зверніть увагу на наявність або відсутність в її складі води та органічних розчинників. Мастики на водній основі не підходять для дерев'яних підлог (за винятком дубового паркету). Їх призначення - натирання підлог з невсмоктуючих поверхнею (лінолеумних, ламінатних). Мастики з органічними розчинниками, в свою чергу, призначені для паркету і нефарбованого дерева і не годяться для пластикових полов.Обратіте увагу і на те, щоб склад нової мастики був сумісний з мастикою, що використовувалася раніше. Розчинники різних мастик можуть бути несумісні один з одним. Крім цього, слід знати, що мастики можуть «припікати» підлогу, тобто робити його темніше. Якщо такий ефект небажаний, потрібно застосовувати тоновані (підфарбовані) мастики, які компенсують ефект «припікання».
2
Підготуйте підлогу для нанесення мастики. Пропилососьте його, видаліть жирні плями, якщо вони є; з дерев'яних покриттів їх можна видаляти розчинниками (скипидаром, бензином тощо). Почистіть підлогу, використовуючи ті чистячі засоби, які підходять для нього. Просушіть підлогове покриття після вологого прибирання.
3
Нанесіть мастику на підлогу. Суміші можуть мати різну ступінь густоти, тому інструмент для нанесення може бути різним - жорстка кисть, шпатель, тканина. Якщо підлога вже був один раз натертий, на ньому можуть бути місця з повністю збереженим старим шаром мастики. Не наносіть мастику в цих місцях, обмежтеся тими зонами, в яких мастика виявилася стертою. В дерев'яні підлоги втирайте суміш уздовж волокон. Залежно від складу мастики і матеріалу підлоги, впливають на впитиваемость суміші, може знадобитися кілька нанесень з певними тимчасові? Ми інтервалами (від декількох хвилин до декількох годин). Деякі мастики вимагають попередньої шліфовки між нанесеннями. Всі ці моменти повинні бути відображені в інструкції до використовуваної суміші. Виконуйте всі її вимоги.
4
Відполіруйте підлогу. Це можна робити вовняною ганчіркою або спеціальною щіткою. Зручні щітки, оснащені ручкою і вантажем, придавлює їх до підлоги. Швидше і зручніше за все натирати підлогу електрополотером, оснащеним комплектом щіток, призначених для різних робіт - нанесення мастики, попередньої і фінішної поліровкі.Осуществляйте натирання проходами - вузькими смугами. Закінчивши полірувати одну смугу, повертайтеся назад (щоб зберегти один і той же напрям полірування) і натирайте другу смугу поряд з першою. Поліровка повинна здійснюватися до повного розтирання мастики. Надлишково товстий шар може привести до зморщування поверхні.
Корисна порада
Рекомендується наносити мастику один раз в два місяці. Натирати потрібно частіше - приблизно 1 раз в неделю.Простейшую мастику можна приготувати самому. Змішайте віск, парафін і скипидар в співвідношенні 1: 1: 5, попередньо імельчів віск і парафін. Така мастика годиться тільки для дерев'яних підлог.