Як зберігати кольорову капусту.

Цвітна капуста отримала своє поширення в Італії ще в 16 столітті. Це однорічна овочева культура, яка користується особливою популярністю в Європі. У порівнянні із звичайною, білокачанної капустою, вона має безліч переваг, завдяки своєму особливому хімічному складу і наявності цінних амінокислот, а також ряду необхідних організму вітамінів. Цвітна капуста хороша як в свіжому вигляді (для смаження, гасіння), так і у вигляді маринованого або солоного продукту.
Інструкція
1
Повністю визріли головки цвітної капусти допускається зберігати до 3 місяців при температурі близько 0 градусів за С і відносній вологості в діапазоні 90-95%. Цвітна капуста осіннього збору зберігається краще, ніж річний урожай. І ця обставина потрібно врахувати при заготівлі продукту на тривалий термін. Листя цвітної капусти при підготовці до зберігання зазвичай трохи обрізають. Але не забороняється зберігати капусту і з листям.
2
Найбільш прийнятний спосіб зберігання цвітної капусти - в тонких поліетиленових кульочках. У кожен пакет кладеться по одній голівці, рідше - по дві. Пакети зав'язуються і укладаються в дерев'яні ящики. Для цієї мети можна скористатися також товстої харчовою плівкою, але при цьому, в ній необхідно прорізати кілька невеликих отворів, щоб забезпечити всередині упаковки повноцінне вентилювання.
3
Іноді цвітну капусту зберігають, підвішуючи вгору корінням в добре провітрюваному приміщенні. Деякі городники використовують при зберіганні цвітної капусти спосіб осінньої установки в парниках. Цей спосіб допомагає збільшити значно термін зберігання капусти. Для цього беруть рослини разом з корінням, піднімають листя вгору і встановлюють впритул один до одного. Після цього пересипають кореневища піском і поливають великою кількістю води. Для такого способу зберігання цвітну капусту викопують пізно восени, але, до настання перших заморозків. Відбирають для зберігання найсильніші і щільні плоди, діаметром приблизно 15 сантиметрів. Температуру в парнику підтримують від +2 до +4 градусів, а вологість повітря 85-90%.
4
Безумовно, зберігати кольорову капусту складніше, ніж звичайну, оскільки при неправильному зберіганні її головки можуть майже відразу почорніти і втратити вигляд. Тому, дотримання всіх перерахованих вище нехитрих правил дозволить до глибокої осені і навіть зими насолоджуватися смаком цього прекрасного і корисного продукту.