Як розгойдати свердловину. насос для расскачкі свердловини.

У більшості випадків водопостачання дачі здійснюється за допомогою свердловин, що дозволяють забирати воду з водоносних міжпластовому шарів. Така вода володіє високою якістю. Але перш ніж почати користуватися недавно пробуреної свердловиною, потрібно виконати ряд важливих процедур, серед яких і її розгойдування.
Вам знадобиться
  • - ерліфт;
  • - електромережу;
  • - гравій;
  • - манжета;
  • - фільтрові труби;
  • - вода.
Інструкція
1
Розгойдування або, як її ще називають, разглинизации здійснюється трьома методами: гідромеханічним (він, до речі, основний), хімічним і фізичним. Останні два методи використовуються як додаткові: тобто завдяки їх реалізації одночасно з основним методом значно скорочується час, витрачений на розкачку свердловини.
2
Виконайте розкачку свердловини шляхом засмоктування глинистої кірки робочою поверхнею фільтра. Цей спосіб ефективний для тих свердловин, які розкривають водоносні напірні горизонти, представлені слаботрещіновимі породами і дрібним піском. Почніть з прокачування ерліфтом. При цьому рівень води повинен бути настільки знижений, щоб повністю вимився весь шлам. Занурте водопідйомні труби насоса у відстійник.
3
Проведіть розкачку свердловини за допомогою засмоктування глинистої кірки через спеціальний отвір у відстійнику фільтра. Використовуваний при цьому ерліфт повинен відрізнятися високою продуктивністю. В ході даної операції утворюється велика піщана пробка, видалити яку можна або шляхом промивання, або за допомогою зворотного прокачування ерліфта. Після розкачки отвір у відстійнику засипте гравієм.
4
Якщо немає води для промивки, розкачку можна виконати шляхом желонірованія і прокачування ерліфтом. У свердловину опустіть фільтрові труби (на півметровій висоті від насоса прикріпіть манжету) і приступите до желонірованію. Після закінчення даної операції очистіть відстійник від піску.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: що поміщається в свердловину насос повинен бути знеструмлений і лише тільки коли він вже встановлений, цей агрегат можна включати в мережу!
Корисна порада
Хімічна разглинизации увазі обробку свердловин, що споруджуються із застосуванням карбонатосодержащіх розчинів, соляною кислотою. Ця кислота прекрасно розм'якшує глину і розчиняє наявні в свердловині залишки кольматанта. Потім під час відкачування води розпушена глина віддаляється з свердловини.