Як зробити піраміду Хеопса. піраміда Хеопса. зробити макет будинку.

Піраміда Хеопса є одним з найвидатніших пам'яток світової культури. Велична споруда з каменя всім своїм видом нагадує про крихкість людини і про минущому характер нашого життя. За оцінками різних фахівців в будівництві піраміди приймали долі десятки тисяч людей протягом багатьох десятиліть. Повторити роботу майстрів вам навряд чи вдасться, але зробити точну копію піраміди Хеопса цілком під силу кожному.
Вам знадобиться
  • - щільний картон;
  • - олівець;
  • - транспортир;
  • - лінійка;
  • - ніж;
  • - ножиці;
  • - клей для паперу.
Інструкція
1
Визначте розміри копії єгипетського споруди. Виходите при цьому з пропорцій справжньої піраміди Хеопса. Вона являє собою правильну піраміду з квадратною основою; довжина сторони підстави становить близько 230 м. Висота піраміди - близько 147 м. Чотири бічні грані споруди виконані у вигляді прямокутних трикутників, що мають при вершині величину кута в 90 градусів. Для вашої моделі досить вибрати довжину сторони основи, інші розміри виходити самі при побудові.
2
Підберіть для виготовлення моделі піраміди лист щільного картону. Враховуйте при цьому, що лист повинен дозволити виконати розгортку піраміди відповідно до обраного вами масштабом.
3
В центрі аркуша накресліть за допомогою олівця і лінійки квадратну підставу. Тепер із зовнішнього боку квадрата прістройте до основи прямокутний трикутник. Для цього від вершини квадрата відкладіть за допомогою транспортира кут величиною 45 градусів. Те ж саме зробіть з іншого боку ребра. Точка перетину двох ліній, що виходять з вершин квадрата під обраним кутом буде вершиною майбутньої піраміди.
4
Послідовно зробіть подібні побудови у зовнішніх сторін залишилися ребер квадратного підстави. Тепер прірісуйте з боків трикутних бічних граней вузькі смужки трапецієподібної форми (клапани); ці елементи знадобляться для склеювання піраміди в єдине ціле.
5
Ножицями виріжте розгортку піраміди разом з клапанами. Перш ніж згинати розгортку по лініях, проведіть по них зворотної (тупий) стороною ножа, щоб прим'яти волокна картону і полегшити згинання. Тепер зігніть бічні грані, щоб вони зійшлися у вигляді піраміди. Акуратно приклейте клапани суміжних граней один до одного клеєм.
6
Зменшена копія піраміди Хеопса готова. Для додання моделі ще більшої схожості з оригіналом розфарбуйте її в відповідний колір, звірившись з фотографіями справжнього споруди. Така модель прикрасить ваш стіл або інше робоче місце, нагадуючи про безмежні творчих можливостях людства.