Як відмити клей з шпалер. Як відмити шпалерний клей.

Складно поклеїти шпалери так, щоб ніде їх не вимазати клеєм. Гаразд, якщо клей висохне і на шпалерах не залишиться і сліду від нього: немає приводу для розладу. Але як бути, якщо слід від шпалерного клею все ж залишився?
Вам знадобиться
  • - тепла вода;
  • - м'яка ганчір'я;
  • - пульверизатор;
  • - спеціальний засіб для виведення плям;
  • - декоративні прикраси;
  • - залишок шпалер;
  • - клей.
Інструкція
1
Наберіть в пульверизатор теплої води і розпорошите на те місце, де підсох розмазаний шпалерний клей. Після розпилення залиште злегка змочені водою шпалери хвилин на п'ять-десять, а потім акуратно протріть пляму зволоженою м'якою ганчіркою. Але тут важливо не перестаратися! Якщо наклеєні шпалери тонкі паперові, то приклавши зусиль трохи більше ніж треба, так можна дотереть і до дірки. І вже останнім точно буде гірше першого. Цей метод можна застосовувати, якщо наклеєні товсті шпалери.
2
Якщо шпалерний клей ще свіжий, тобто, не встиг засохнути, постарайтеся якнайшвидше протерти його злегка зволоженою ганчіркою. Тріть акуратно: тут сила не потрібна, швидше потрібні обережність і уважність. Якщо терти з надмірною ретельністю, можна не тільки зіпсувати малюнок (він буде розмазаним), але й не дивно до дірки дійти.
3
Поцікавтеся в спеціалізованих магазинах, в яких продається будівельний і оздоблювальний матеріал, чи немає у них у продажу спеціального засобу, який призначається для видалення всіляких плям з паперових шпалер, в тому числі і плям, поставлених шпалерним клеєм.
4
Якщо все ж в результаті видалення плями на шпалерах утворилася дірка, не турбуйтеся: закрийте це місце яким-небудь оригінальним декоративним прикрасою, наприклад, красивим метеликом або квіткою.
5
Якщо видалити пляму не вдалося, акуратно одшмагаю від стіни ту смугу, де поставлено було пляма, і на її місце поталу новий шматок.
Зверніть увагу
Перш ніж використовувати пятновиводящих засіб, перевірте реакцію паперу на нього на якому-небудь невеликому шматочку шпалер.
Корисна порада
Щоб не поставити пляму, намагайтеся намазувати клеєм тільки зворотний бік шпалер і ніколи не покривайте зверху клеєм стики.