Як вибрати бойлер непрямого нагріву.

Якщо ви вирішили спроектувати систему опалення житлового будинку, то обов'язково виникне питання, пов'язане з вибором котла і бойлера непрямого нагріву. В даний час існує декілька видів таких приладів.
Інструкція
1
Ви можете придбати одноконтурний котел. В даному випадку вам доведеться передбачити окрему систему гарячого водопостачання. Великою популярністю користуються двоконтурні моделі. Вони здатні забезпечити житловий будинок і теплом, і гарячою водою. Найчастіше обігрів для обігріву приміщення використовується одноконтурний котел з підключеним до системи бойлером непрямого нагріву. В даному випадку в приміщенні буде і тепло, і гаряча вода.
2
Конструкція бойлера дуже нагадує конструкцію водонагрівача. Однак влаштовані вони набагато простіше. У них немає власної системи нагріву теплоносія. Бойлер використовує тепло системи опалення. У такому приладі є резервуар для зберігання, а також підігріву води. Також присутній теплообмінник, по якому відбувається рух теплоносія.
3
Бойлер непрямого нагріву можна підключити практично до будь-якого типу опалювального котла. Також його досить часто підключають до центральної системи опалення та до теплових насосів. Бойлер має вбудований термостат, за допомогою якого виконується регулювання температури нагріву води. Можна зустріти даний пристрій в підлоговому і настінному виконанні. Як правило, в них вбудовані індикатори параметрів тиску і температури води.
4
Прилади не вимагають підключення електроживлення. Винятком є тільки комбіновані бойлери. У них вбудований електричний нагрівальний елемент. Такий водонагрівач може бути використаний як електричний бойлер, наприклад, влітку, коли немає необхідності в роботі опалювального котла.
5
Вибирайте бойлери непрямого нагріву виходячи з потужності котла опалювальної системи. Витрата теплоносія через теплообмінник повинен бути менше 50% від загального потоку теплоносія через котел. В іншому випадку система не вийде на необхідні показники.
Бойлер являє собою водонагрівач накопичувального типу, що складається з бака й нагрівального елементу. Він дуже зручний у тому випадку, коли існують складнощі з подачею гарячої води. Якщо ви вирішили придбати бойлер, то вам необхідно відповідально підійти до його вибору.
Інструкція
1
Визначтеся, який бойлер для вас буде краще - газовий або електричний. Електричний водонагрівач здатний працювати від звичайної електричної мережі, для нього не потрібно підводити силову лінію живлення. Існуючі бойлери, що живляться від мережі, мають потужність 1-6 кВт. На відміну від електричного, газовий нагрівач води дає перевагу в часі нагрівання. Для нагріву 150 л води в газовому бойлері потрібно трохи більше години, а от електричний бойлер нагріє таку кількість води за дві-три години.
2
Оцініть складність установки того й іншого пристрою. Для газового бойлера знадобиться спорудити димар. При монтажі такого водонагрівача потрібно враховувати також конструкцію приладу - має він відкриту або закриту камеру згоряння. Бойлер з відкритою камерою встановлювати складніше.
3
При більш низькій вартості газу перевага на боці газового нагрівача, однак, вартість його, включаючи витрати на установку, значно більше, ніж витрати на придбання електричного бойлера. Ціна і робить електричний бойлер більш популярним.
4
Виберіть відповідні для вас розміри бака бойлера. Занадто великий водонагрівач буде коштувати дорожче і зажадає істотно великих витрат на оплату енергії. При виборі оптимального обсягу керуйтеся числом членів сім'ї і тим, на які саме господарські потреби буде витрачатися вода. На одну людину рекомендується вибирати водонагрівач об'ємом 50-70 літрів. Для сім'ї з трьох-чотирьох чоловік підійде бойлер об'ємом 120-200 л.
5
Оцініть внутрішнє покриття бака бойлера. Воно може бути виконане з нержавіючої сталі, стеклофарфора або титанового напилення. Від виду покриття багато в чому залежить термін служби водонагрівача і його вартість. Покриття з емалі або стеклофарфора не схильне до корозії, проте емаль чутлива до різких перепадів температури. Більш довговічне титанове покриття, вартість якого при цьому вище.
6
При виборі нагрівача бажано також мати можливість оглянути його внутрішній устрій. Чим товщі стінки бака, тим краще. Оцініть також розмір магнієвого анода. Переважно анод великого розміру - в цьому випадку вам рідше доведеться вдаватися до сервісного обслуговування бойлера для заміни анода.