Як заблокувати кредитку.

Одне з головних переваг банківської карти перед гаманцем, наповненим готівкою, - її втрата ще не означає втрату грошей. Якщо ви своєчасно заблокуєте зниклу картку, ваш рахунок цілком може залишитися недоторканим. А які дії вам треба буде зробити, щоб заблокувати кредитку Ощадбанку, читайте нижче і візьміть їх на озброєння. Адже така неприємність, як пропажа карти, в будь-який момент може трапитися з кожним.
Інструкція
1
Запишіть і тримайте при собі або запам'ятайте напам'ять хоча б один з телефонних номерів Служби допомоги, зазначених на сторінці http://www.sbrf.ru/moscow/ru/person/bank_cards/help/, щоб не розшукувати їх в інтернеті, коли виявите пропажу картки. За цими номерами ви зможете не тільки заблокувати зниклу кредитку, а й перевірити баланс, а також запросити 10 останніх операцій по карті. Для роботи з системою автоінформування вам треба буде перевести телефон у режим тонового набору. Якщо з якоїсь причини ви не зможете цього зробити, доведеться почекати відповіді оператора.
2
Вивчіть уважно інформаційні стенди у своєму відділенні Ощадного банку Росії. Напевно ви знайдете там телефонні номери гарячої лінії Ощадбанку для вашого регіону, за яким вам простіше буде додзвонитися в екстреній ситуації.
3
Розрахуйте за своїм кодовим словом цифрову кодову послідовність і запам'ятайте її. Ця послідовність знадобиться вам для роботи з телефонною системою автоінформування. Як розраховується кодова послідовність, докладно описано в пункті 13 керівництва користувача послугою «Мобільний банк» http://www.sbrf.ru/common/img/uploaded/files/pdf/mob_ruk2.pdf. Якщо ви забули кодове слово, яке вказали при оформленні картки, відновіть його у своєму відділенні Ощадбанку.
4
Зверніть увагу: навіть після того як ви заявите по будь-якому з телефонів Служби допомоги про зникнення своєї кредитки, ви повинні будете в 3-денний термін написати заяву про блокування картки у відділенні Ощадбанку. Якщо особисто відвідати Ощадбанк ви не зможете, заява можливо буде відправити e-mail на адресу help@sbrf.ru або факсом на номер 8 (495) 747 3 888. У листі обов'язково треба буде вказати, крім своїх ПІБ та номери зниклої картки , відділення Ощадбанку, в якому ви оформляли рахунок і свою контактну інформацію.
5
Зберігайте в надійному місці або запам'ятайте напам'ять свої ім'я користувача та постійний пароль для входу в систему «Сбербанк-Онлайн». Тоді ви зможете в разі пропажі кредитки з будь-якого комп'ютера або комунікатора оперативно зайти на сторінку https://esk.sbrf.ru, перевірити залишок на карті і заблокувати її в будь-якій точці світу, де є інтернет.
6
Підключіть до своєї кредитній карті послугу «Мобільний банк». Якщо ваш стільниковий підтримує Java, скачайте з сайту Ощадбанку http://www.sbrf.ru/moscow/ru/person/dist_services/mobile_bank/і встановіть на телефон додаток «Мобільний банк» (існує також версія для телефонів BlackBerry). Внесіть свою кредитку в список підключених до додатка карт, і ви зможете оперативно її заблокувати у разі пропажі. Керівництво користувача програмою «Мобільний банк» читайте тут: http://www.sbrf.ru/common/img/uploaded/files/pdf/manual.pdf.
7
Збережіть в шаблонах свого телефону SMS-повідомлення про блокування, якщо ваш телефон не підтримує Java або ви не хочете завантажувати мобільний додаток. Це дозволить вам швидко заблокувати кредитку в разі потреби. Як правильно сформувати таке SMS, детально зазначено в пункті 5 Інструкції послугою «Мобільний банк» http://www.sbrf.ru/common/img/uploaded/files/pdf/mob_ruk2.pdf. Підтверджувати блокування картки через «Мобільний банк» письмовою заявою вам не доведеться.
Зверніть увагу
Якщо трапилося так, що ви раптом знайшли кредитку, яку вже встигли заблокувати, ні в якому разі не намагайтеся нею скористатися! Здайте знайдену карту у відділення банку і дочекайтеся випуску нової картки.