Як чистити ламінат.

Останнім часом ламіновані підлогові покриття користуються чималою популярністю. І це не випадково. Крім таких якостей, як висока міцність, екологічна безпека і зносостійкість, ламінат володіє і ще однією важливою перевагою - легкістю у догляді. Як же чистити ламінат?
Вам знадобиться
  • - щітка;
  • - пилосос;
  • - ганчірка;
  • - засоби для чищення ламінату
Інструкція
1
Перед тим як використовувати нове ламіноване підлогове покриття, необхідно очистити його від бруду, пилу і будівельного сміття. Візьміть щітку і акуратно підметіть підлогу, збираючи всі великі тирса, стружки та інше сміття.
2
Візьміть пилосос і підберіть насадку. Для чищення ламінату рекомендується використовувати спеціальні аксесуари, призначені для прибирання саме цього виду підлогового покриття. Як правило, щітки таких насадок виконані з натурального кінського волоса. Завдяки якостям даного матеріалу ви зможете легко видалити пил, не подряпавши при цьому підлогове покриття.
3
Видаліть всю прилиплу бруд і пил, використовуючи спеціальні суміші для чищення ламінату, рекомендовані фірмою-виробником. Для цього візьміть чисту м'яку ганчірку і нанесіть на неї вбрання засіб. Ретельно протріть забруднені места.Удаліть плями клею, що залишилися після укладання, також можна за допомогою спеціального розчинника, призначеного для ламінованих покриттів. Слід знати, що при видаленні сильних забруднень з цього виду підлогового покриття категорично забороняється використовувати засоби, що містять кислоти, луги або інші агресивні речовини. Також неприпустимо застосовувати пароочищувачі тому вплив пара може призвести до відшарування ламінованого покриття.
4
Завдяки спеціальній технології виготовлення ламінату, його верхній шар спочатку відштовхує пил. Тому для щоденного догляду досить сухого чищення - просто підметіть або пропилесосьте покриття. Така прибирання допоможе надовго зберегти плівку, що захищає покриття від пошкоджень і впливів вологи і сонця.
5
Слід знати, що мити ламінат вкрай не рекомендується тому надлишки вологи можуть завдати цього матеріалу непоправної шкоди. Всі рідини, що потрапили на підлогу, повинні бути негайно видалені, а його поверхню необхідно відразу ж витерти насухо. Якщо уникнути вологого прибирання не представляється можливим - протріть ламінат злегка зволоженою ганчіркою, а потім витріть його поверхню насухо.
6
Виробники ламінату не рекомендують застосовувати бджолиний віск і лаки при догляді за цим видом покриття т.к. дані речовини можуть зруйнувати захисний водовідштовхувальний шар і, як наслідок, привести до пошкодження матеріалу.
Зверніть увагу
При порушенні умов експлуатації ламінованого підлогового покриття виробники ламинита, як правило, відмовляються від гарантійних зобов'язань.