Як обробити фундамент. облицювання фундаменту плиткою.

Нижній пояс фасаду називається цоколем. Він надійно захищає фасад будівлі від механічного пошкодження і забруднень. Разом з тим, видима частина фундаменту повинна бути хорошим бар'єром, що запобігає просочуванню вологи зовні всередину будинку. Для обробки цоколя використовуються різні матеріали.
Вам знадобиться
  • - вирівнюючий розчин;
  • - ґрунтуюча емульсія;
  • - клінкерна плитка;
  • - клейовий розчин;
  • - морозостійка затирка ;
  • - зубчастий шпатель;
  • - плитка на основі смол.
Інструкція
1
Підготуйте цоколь до обробки. Переконайтеся в тому, що поверхня видимої частини фундаменту рівна, міцна, а також очищена від бруду. Якщо на цоколі є нерівності (ямки і виступи) від 5 мм і більше, то всі поглиблення заповніть вирівнюючим розчином, а виступаючі частини позбивати. Просочіть поверхню грунтуючою емульсією.
2
Якщо в якості оздоблювального матеріалу буде використовуватися клінкерна плитка, то для початку визначте рівень, на якому буде розташований перший ряд плиток. Для цього розділіть висоту цоколя на ширину клінкерної плитки і скоректуйте отриманий результат на ширину міжплиточних шва. Нанесіть на поверхню видимої частини фундаменту і на оборотну сторону плитки спеціальний клейовий розчин. Клеящее засіб слід наносити на таку площу, яку можна встигнути обклеїти плиткою протягом 10-20 хвилин: через цей час розчин затвердіє, тому на нього вже ніщо не приклеїться. Дня через два-три заповніть міжплиткові шви спеціальним морозостійким розчином.
3
В тому випадку, якщо облицювання цоколя проводиться плиткою з каменю, правильно розподіліть цей обробний матеріал на поверхні фундаменту. Відстань між дрібноформатного плитками повинно складати приблизно 6 мм, а між великими або 2-3 мм, або 15-20 мм. Підстава і оборотну сторону кожної плитки покривайте спеціальним клейовим розчином: неправильно підібраний клей може стати причиною розтріскування плитки і її відшаровування.
4
При використанні для облицювання фундаменту плитки на підставі смол в першу чергу визначте верхню горизонтальну лінію, від якої починається поклейка плитки. Роботи з облицювання фундаменту плиткою починайте від кута (одночасно клейте чотири ряди). Клей наносите за допомогою спеціального зубчатого шпателя.
Зверніть увагу
Штукатурний шар робіть слабкіше основного, в іншому випадку під впливом низьких температур верхній шар відшарується.
Корисна порада
На деякі матеріали, використовувані для облицювання цоколя, потрібно нанести зверху водовідштовхувальне засіб: така процедура зменшить водопоглинання і зробить оздоблювальний матеріал стійким до забруднень.