Як варити кукурудзу, щоб була м'якою. чому кукурудза не стоновітся м'якою.

Кукурудза - дуже смачний і корисний продукт для дорослих і дітей. Її необхідно вживати в будь-який час року, а лікарі рекомендують її їсти людям, які хворіють на різні захворювання (цукровий діабет, ожиріння та ін). Але не всі знають, як треба варити кукурудзу, щоб вона стала м'якою і не втратила при цьому корисних властивостей.
Вам знадобиться
    • качани кукурудзи;
    • каструля;
    • сіль або вершкове масло за смаком.
Інструкція
1
Підготуйте кукурудзу до варіння. Очистіть від листя і волокон качани й покладіть в каструлю. Але деякі вважають за краще готувати кукурудзу разом листям, так як вони зберігають смак і аромат продукту. Якщо ви одні з них, то тоді очистіть качани від непотрібних «домішок», а листочки і «вусики» покладіть варитися окремо (в ту ж каструлю).
2
Виберіть для варіння посуд з товстими стінками, і щоб вона була широкою і глибокою, щоб плоди не розламали. Вниз посудини покладіть листя, а зверху на них ретельно очищені качани. Також листя розмістіть з боків ємності (щоб кукурудза не торкалася до стінок), а зверху покладіть «вусики», щоб надати качанів більш солодкий смак і аромат. Якщо у вам мається скороварка, то процес готування значно прискориться і зробить очікування менш виснажливим.
3
Залийте кукурудзу холодною водою повністю, щоб вона покривала її всю. Щільно закрийте каструлю кришкою. Поставте на вогонь, а після закипання зменшіть його до середніх або малих розмірів. Зазвичай кукурудза вариться близько 40 хвилин, однак є такі сорти, які доводиться готувати до 3-4 годин. Коли будете варити, то перевіряйте качани на м'якість (готовність) і стежте, щоб вода завжди повністю покривала їх. І навіть при малому вогні вода повинна кипіти.
4
Солити кукурудзу не потрібно, особливо якщо ви варите десертний сорт. Через наявність солі качани в підсумку виходять не зовсім смачні і соковиті. Постійно стежте за процесом приготування продукту. Пробуйте на твердість зернятка, використовуючи для цього вилку, і якщо вони стали м'якими, то можна закінчувати варіння. Далі вийміть качани з ємності, в якій варили, злийте з кукурудзи залишки води і очистіть її від листя (якщо варили неочищеної). Натріть сіллю, при бажанні намажте маслом і їжте ще гарячу царицю полів.
5
Якщо вам захотілося поїсти кукурудзу, а на дворі для цього не сезон, то купите в магазині заморожені качани. Опустіть кукурудзу в киплячу воду і варіть до того, поки вона не стане м'якою. Після повторного закипання води качани варіть ще 25 хвилин, а потім виймайте, змащуйте маслом і сіллю (або іншими спеціями) і подавайте на стіл.
Зверніть увагу
Зберігати зварену кукурудзу в холодильнику можна протягом двох днів.