Як знайти молекулярну масу.

Відносна молекулярна маса речовини показує, у скільки разів молекула даної речовини важче 1/12 атома чистого вуглецю. Її можна знайти в тому випадку, якщо відома його хімічна формула, використовуючи періодичну таблицю елементів Менделєєва. В іншому випадку, використовуйте інші способи знаходження молекулярної маси, враховуючи, що вона чисельно дорівнює молярної масі речовини, вираженої в грамах на моль.
Вам знадобиться
  • - періодична таблиця хімічних елементів;
  • - герметичний балон;
  • - ваги;
  • - манометр;
  • - термометр.
Інструкція
1
Якщо відома хімічна формула речовини визначте його молекулярну масу, використовуючи періодичну таблицю хімічних елементів Менделєєва. Для цього визначте елементи, які входять в формулу речовини. Потім, знайдіть їх відносні атомні маси, які записані в таблиці. Якщо атомна маса в таблиці представлена дробовим числом, округлятимете її до найближчого цілого. Якщо хімічна формула містить декілька атомів даного елемента, помножте масу одного атома на їх кількість. Отримані атомні маси складіть і отримаєте відносну молекулярну масу речовини.
2
Наприклад, щоб знайти молекулярну масу сірчаної кислоти H2SO4, знайдіть відносні атомні маси елементів, які входять в формулу, відповідно водню, сірки і кисню Ar (H) = 1, Ar (S) = 32, Ar (O) = 16. Враховуючи, що водню в молекулі 2 атома, а кисню 4 атома, розрахуйте молекулярну масу речовини Mr (H2SO4) = 2 • 1 + 32 + 4? 16 = 98 атомних одиниць маси.
3
В тому випадку, якщо відомо кількість речовини в молях? і маса речовини m, виражена в грамах, визначте його молярну масу для цього масу поділіть на кількість речовини M = m/?. Вона буде чисельно дорівнює його відносній молекулярній масі.
4
Якщо відома кількість молекул речовини N, відомої маси m, знайдіть його молярну масу. Вона дорівнюватиме молекулярної масі, знайшовши відношення маси в грамах до кількості молекул речовини в цій масі, а результат помножте на постійну Авогадро NА = 6,022 ^ 23 січня/моль (M = m? N/NА).
5
Щоб знайти молекулярну масу невідомого газу, знайдіть його масу в герметичному балоні відомого об'єму. Для цього відкачайте газ з нього, створивши там вакуум. Зважте балон. Потім закачайте газ назад і знову знайдіть його масу. Різниця мас порожнього і закачаного балона і буде дорівнює масі газу. Виміряйте тиск всередині балона за допомогою манометра в Паскалях, а температуру в Кельвінах. Для цього виміряйте температуру навколишнього повітря, вона дорівнюватиме температурі всередині балона в градусах Цельсія, щоб перевести її в Кельвіна, додайте до отриманого значення 273. Визначте молярну масу газу, знайшовши твір температури T, маси газу m і універсальної газової постійної R (8, 31). Отримане число поділіть на значення тиску P і обсягу V, виміряного в м? (M = m • 8,31 • T/(P • V)). Це число буде відповідати молекулярної масі досліджуваного газу.