Як відпочити дешево.

У міру наближення відпустки ми починаємо будувати плани на відпочинок, а також мріяти про те, як будемо подорожувати і відпочивати в максимально комфортних умовах. При цьому кожній людині хочеться трохи заощадити - щоб потім не приходити в жах, згадуючи, скільки грошей за час відпустки було витрачено даремно.

Зрозуміло, можна обмежитися поїздкою на дачу або походами на довколишній водойму. Але в цьому випадку вражень від відпочинку ви отримаєте мінімум, адже набагато цікавіше відправитися в подорож і відпочити під жарким тропічним сонцем або в одному з найкрасивіших міст Європи. Для того, щоб поєднати приємне з корисним, можна під час відпустки організувати собі шопінг-тур в одну з європейських країн - наприклад, відправитися за кордон напередодні Різдва, коли майже всі великі торгові мережі влаштовують передсвяткові розпродажі. Так ви зможете і відпочити, і поповнити свою колекцію фотографій і вражень, і придбати речі, про які ви давно мріяли, за максимально вигідною ціною. Але навіть якщо ви не любите займатися шопінгом, відпочити дешево за кордоном цілком реально. Для цього слід дотримуватися нечисленних простих правил.

  1. Сьогодні багато туристичних агентства пропонують авіаперельоти в будь-яку країну світу. Вартість таких перельотів іноді буває прийнятною, а іноді - здається абсолютно захмарною. Тому, якщо мова йде про невеликі відстанях (наприклад, якщо ви плануєте відпочити у Франції, в Польщі чи в Чехії), можна вибрати автобусний тур. Це обійдеться вам набагато дешевше. Також цілком реально заощадити, відправившись в подорож на залізничному транспорті. Якщо ви не бажаєте витрачати багато часу на поїздку, скористайтеся послугами бюджетних авіаліній - в принципі, деякі з них пропонують авіаперельоти за досить скромною ціною (від 90 євро).
  2. Якщо є можливість, відмовтеся від послуг туристичних агентств і придбайте квитки самостійно. Зрозуміло, клопоту буде дещо більше - але зате ви зумієте заощадити чималу частину від загальної вартості поїздки.
  3. Зовсім необов'язково орендувати номер в дорогому, надзвичайно фешенебельному готелі. В Європі найдешевше жити в хостелах. Ці невеликі молодіжні готелі дозволяють заощадити серйозні суми грошей і суттєво скоротити витрати на проживання. Персонал хостелів, як правило, досконало володіє англійською мовою, а самі номери, незважаючи на всю свою скромність, дозволяють забезпечити пожильцю прийнятний рівень комфорту. У більшості європейських столиць ночівля в хостелі обходиться не більше ніж в 20-30 євро. Пам'ятайте, що у святкові дні вартість номерів в хостелах може підвищуватися.
  4. Якщо ви хочете заощадити на покупках, не забудьте скористатися поверненням податку на додану вартість (виплачується покупцеві тільки в тому випадку, якщо він вивозить придбану річ за кордон). Крім того, сьогодні діють спеціальні карти знижок для громадян, яким ще не виповнилося тридцять років (наприклад, ЕВРО26). Оформити таку карту можна на території РФ.
  5. Щоб відпочити дешево за кордоном, намагайтеся користуватися громадським транспортом - таксі зазвичай коштує дорого, а ось автобуси або трамваї обійдуться вам набагато дешевше. Практично в кожному муніципальному транспортному засобі є докладна схема маршруту із зазначенням усіх зупинок (з обов'язковим дублюванням англійською мовою).
Відпочити на морі, полежати на теплому пісочку, купуватися, поїсти свіжих фруктів ... Хочеться за швидкоплинний відпустку набратися сил і енергії, щоб вистачило на цілий рік. При цьому не завжди є можливість викласти велику суму за тиждень відпочинку, і виникає проблема знайти місце, щоб і відпочити добре, і дешево вийшло.
Інструкція
1
Спосіб проїзду в чому залежить від відстані та виду транспорту. Молода людина проїхати може автостопом, причому безкоштовно. А ось сім'ю таким чином перевозити недоцільно. Але і в цій ситуації можливі варіанти вибору більш дешевого способу пересування.
2
Їхати на власному автомобілі - найдешевший варіант. Чим більше відстань, тим дешевше обходиться такий спосіб. Поїздка поїздом дешевше перельоту. Тому якщо море не дуже далеко, існує пряме залізничне сполучення, можна вибрати і цей спосіб.
3
Під час відпочинку другою суттєвою статтею витрат є оплата за проживання. Діапазон тут коливається від буквально декількох доларів у приватному секторі та до дуже великих сум в сучасних комфортабельних пансіонатах, розташованих у самого синього моря. При виборі враховуйте не лише свої фінансові можливості, а й віддаленість від моря, наявність зручностей. Іноді заощадивши на житло, можна витратити більше на проїзд по місту, покупку води та харчування.
4
Вибирайте відповідні умови проживання. Найбільш дешево обходиться проживання в приватному секторі. Зазвичай пропонується кілька варіантів. Найдешевший - койка, розташована в прохідній кімнаті, закутку, коридорі. З прикроватного сервісу - в загальному коридорі вішалка на два гачки і стілець. Місце для сну не найкомфортніше, але найдешевше. Другий за вартістю варіант - кімната в будиночку на 2-3 місця для сну, іноді доходить до 6.
5
Кімната в дворової споруді, обладнаної для житла. Сервіс тут розширений до окремого столу з набором стільців, холодильника, можливий вентилятор. За задоволення, природно, доводиться доплачувати, але не багато. Вартість житла, як правило, середньостатистична, тому торгуватися сенсу немає.
6
Ринок послуг у сфері харчування досить різноманітний. Залежить все від вашого бажання. Можна знайти житло, де по стерпним ціною вам запропонують триразове харчування з якісним приготуванням їжі, можна готувати і самому, а можна пошукати недорогі столові.