Як заповнити бланк резюме.

Резюме - це своєрідна візитна картка людини, яка претендує на вакансію. Від того, як заповнений бланк, які основні моменти в ньому відображені - багато в чому залежить успіх кандидата. Цей документ повинен бути складений так, щоб при його повазі у роботодавця склалося чітке і ясне думка про претендента.
Інструкція
1
Виберіть в інтернеті шаблон резюме. Якщо у компанії, в яку ви маєте намір влаштується є свій бланк, скористайтеся ним. Правильно оформляйте всі графи, пишіть тільки ту інформацію, яка призначена до заповнення в конкретному розділі. Не плутайте професійні досягнення та професійні якості, це різні розділи. Резюме має бути коротким і по суті. Намагайтеся його оформити так, щоб інформація помістилася на одну сторінку. При оформленні дотримуйте абзаци і поля. Не пишіть від руки, надрукований текст виглядає більш презентабельно. Вибирайте шрифт не менше 12-го, документ повинен легко читатися.
2
В графі «Освіта» обов'язково вкажіть всі курси чи тренінги, які ви відвідали. Згадайте також ті, на яких вам не видали відповідний сертифікат. Наприклад, в рамках партнерського навчання на попередньому місці роботи в вашу організацію приїжджала делегація з яким або доповіддю, або ви прослухали курс лекцій від своїх колег. Ця інформація підкреслить вашу обізнаність, роботодавець зазвичай зацікавлений в тих кандидатах, яких не потрібно додатково навчати.
3
В графі «Досвід роботи» напишіть ті моменти, які мають відношення до цієї вакансії. Кадровики радять описати свій робочий досвід протягом останніх 5-7 років. Якщо ваш робочий стаж досить великий, і ви будете докладно викладати весь свій досвід, резюме вийде громіздким і не читаним. Цей документ повинен мати лаконічний стиль викладу, уникайте опису другорядних деталей.
4
При заповненні інформації про професійні досягнення пишіть конкретні цифри приросту, відсотки виконання і т. Д. Покажіть реальні результати вашої попередньої діяльності. Використовуйте дієслова «організував», «забезпечив» та інші, які охарактеризує вас як організованого і енергійну людину. Не використовуйте довгі словосполучення.
5
В розділі про особисті характеристики намагайтеся уникнути шаблонів. Вкажіть тільки ті якості, які будуть корисні на тій посаді, на яку ви претендуєте. Дотримуйтесь офіційний стиль документа і не приписуйте собі зайвих достоїнств. Їх відсутність з'ясується на співбесіді.
6
Складений резюме вивчіть напам'ять. В будь-який момент вам можуть зателефонувати для уточнення інформації, а якщо потрапите на співбесіду - не можна використовувати документ як шпаргалки. Грамотне, коректне і ясно викладене резюме допоможе вам добитися успіху при пошуку роботи.
Від того, наскільки грамотно ви зможете заповнити резюме на роботу, буде залежати бажання роботодавця запросити вас на співбесіду. Адже саме з резюме починається відбір потенційних співробітників, оскільки в ньому відбиваються основні факти їх трудової діяльності.
Інструкція
1
Напишіть своє прізвище, ім'я та по батькові повністю. Вкажіть рік народження і число повних років. Як правило, роботодавцю необхідно знати ваш вік, однак, у нього немає жодного бажання його вираховувати.
2
Напишіть адресу, за якою ви проживаєте, вкажіть контактний телефон, за яким з вами, в разі необхідності, можна буде зв'язатися.
3
Вкажіть ваше сімейне становище, а також склад вашої родини.
4
Якщо у вас є діти, вкажіть їх вік. Проте якщо у жінки є маленькі діти, про віці краще промовчати. Звичайно, робити з цього таємницю теж не слід, але буде краще, якщо роботодавець дізнається про це вже під час вашої особистої бесіди.
5
Впишіть дані про вашу освіту, вкажіть, коли і які навчальні заклади ви закінчили. Роботодавця цікавить тільки вищу і середню освіту, тому вказувати рік закінчення школи та її номер буде зайвим.
6
Докладно опишіть ваші попередні місця роботи. Для того щоб заповнити резюме на роботу за всіма правилами, необхідно спочатку вказувати останнє місце роботи, потім передостаннє і так далі. При цьому спочатку вказується назва підприємства, де ви працювали (працюєте в даний час), потім займана вами посаду і виконувані обов'язки. Не забудьте вказати проміжок часу, протягом якого ви були працівником того чи іншого підприємства. Не пишіть нічого зайвого. Про рівень зарплати і причину звільнення потенційний роботодавець вас зможе запитати при особистій бесіді.
7
Опишіть ваші позитивні якості і трудові навички. Вони повинні перегукуватися з посадою, на яку ви претендуєте, а так само з вашими майбутніми обов'язками. Не потрібно перераховувати навички та особисті якості, що не стосуються справи.
8
Напишіть, чого б ви хотіли від нової роботи. Врахуйте, що для того, щоб роботодавець відклав ваше резюме в папку «Запросити на співбесіду», ваші побажання повинні більш-менш відповідати тому, що вам, швидше за все, буде запропоновано. Бажаний рівень зарплати вказувати необов'язково, оскільки це найкраще обговорити під час особистої бесіди.
Зверніть увагу
Заповнення резюме не пов'язує ні роботодавця, ні кандидата зобов'язаннями укладення контракту про найм на роботу. Претендованої посаду: Особисті дані. ПІБ: посада телефон. Мета подачі резюме: Додаткові відомості, які Ви вважаєте за потрібне додати до викладеного вище
Корисна порада
Заповнення резюме, основні відомості і додаткова інформація. Однак не переборщіть: використання більш 2-х шрифтів в резюме може зробити текст нечитабельним. Перевірте Ваше резюме на грамотність. Воно може бути чудово складено, але наявність граматичних або синтаксичних помилок викличе недовіру до всіх відомостей, зазначених у тексті.