Як створити музику на комп'ютері. Як записати пісню на компі.

Створення музики на комп'ютері допускає набагато більшу свободу дій, ніж композиція для реального оркестру або хору. Немає таких жорстких обмежень в діапазоні інструментів, бібліотеки ефектів дозволяють міняти тембри до невпізнання, надаючи їм нові відтінки. Але навіть у такому способі творчості є свої правила і обмеження.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з встановленим звуковим редактором ("Fruity loops", "Sound Forge", "Adobe Audition" і ін.);
  • Бібліотека семплів різних інструментів (в тому числі ударних);
  • Набір ефектів;
  • Віртуальні синтезатори (можна і реальний з кабелем);
  • Основи музичних знань і слух.
Інструкція
1
Як в будь-якому іншому виді творчості, ви повинні представляти мету і майбутню долю свого дітища. Відповідайте собі на декілька питань: Хто буде це слухати (нехай навіть тільки ви, але вам це повинно подобатися)? В якому жанрі буде цей твір (електронна музика, танцювальна, рок, класика)? Який настрій у твори (агресивне, сумне, тривожне , урочисте)? Які інструменти будуть задіяні (нехай навіть тільки приблизно, але ви повинні уявляти, що там буде звучати, наприклад, тільки струнний оркестр)?
2
Підключіть реальний інструмент (якщо є) до підсилювача і до комп'ютера. Почніть імпровізувати на ньому або на віртуальних синтезаторах, пам'ятаючи про задані на попередньому етапі рамках. Настрій імпровізації (лад, тональність, мелодійні ходи) повинно відповідати настрою, а рух мелодії повинно бути доступним для виконання на обраному інструменті (не варто скрипкам придумувати партії в басовому ключі).
3
З імпровізації з'явиться лейт-тема. Продовжуйте імпровізувати, одночасно записуючи її фрагменти: тему вступу, заспіву, приспіву, бриджу, програшів і так далі. Пам'ятайте, що у кожної теми повинні бути розвиток і кульмінація. Подбайте і про загальний розвиток твору.
4
Записавши в звуковому редакторі мелодію, переходите до лінії ударних. Вони мають звучати в гармонії з мелодією, що не заглушаючи її, тому не перестарайтеся з дзвінкими хай-хетамі. В повільних частина не намагайтеся заповнити шістнадцятими простір між чвертями. Можливо, ефектніше буде напівпорожнє звучання з ударами на кожну половинну частку.
5
Бас - продовження ритм-секції, фундамент музики. Пропишіть його відразу після ударних. Великої різноманітності тут не потрібно (якщо басовий інструмент не грає сольної партії).
6
Розбийте мелодію, написану в чорновому варіанті, на інструменти за вибором. Якщо ви нею задоволені, відразу переходите до підголоски. Вони повинні бути трохи тихіше основної теми, але ні в якому разі не збігатися з нею по висоті. Ще краще буде розділити їх і за часом включення (наприклад, щоб вони грали в паузи між фразами мелодії).
7
Якщо твір вокальне, то голос додається в останню чергу.
8
Зведіть трек, додаючи ефекти, прибираючи зайві шуми, регулюючи гучність.