Як взяти житловий кредит.

Житловий кредит в даний час користується великою популярністю навіть не дивлячись на його досить високу вартість. Для деяких людей він є єдиною можливістю придбати власне житло.
Інструкція
1
Для того щоб отримати житловий кредит, вам в першу чергу необхідно звернутися в банк, що надає послуги з іпотечного та житлового кредитування. Ви можете взяти кредит не тільки на покупку готового житла (будинку чи квартири), але і на його будівництво. Як правило, банки, що займаються житловим кредитуванням, надають кошти на термін до 30 років. Процентні ставки по таким кредитам складають від 10 до 15 відсотків і залежать від терміну кредитування, суми, наявності кредитної історії у позичальника, забезпечення.
2
Не поспішайте брати кредит в першому ліпшому банку. Ретельно вивчіть умови кредитування, з'ясуйте, чи є в банку комісії за розгляд кредитної заявки, обслуговування позикового рахунку, чи можливе дострокове гасіння. Уточніть, які процентні ставки за житловими кредитами. Адже навіть невелика на перший погляд різниця в їх величинах допоможе вам заощадити значну суму грошей за весь період кредитування.
3
Для отримання житлового кредиту вам необхідно мати постійне джерело доходу і деяку суму заощаджень, яка представлятиме собою величину початкового внеску. Вимоги у банків, що стосуються його розміру, неоднакові. Величина власних коштів може становити 5% і вище. Деякі кредитні організації надають позики в розмірі не більше 90% від вартості житла. Величина початкового внеску, як правило, є ще одним параметром при розрахунку процентної ставки: чим вона вища, тим нижче ставка по кредиту.
4
Якщо ви вирішили взяти житловий кредит, зберіть необхідні для його отримання документи. Про повне їх переліку вам розповість кредитний інспектор на консультації. Як правило, пакет документів стандартний і включає в себе довідку про доходи позичальника, копію його паспорта, трудової книжки, а також документи по нерухомості, що купується. Якщо в якості забезпечення по кредиту приймається порука, то необхідні документи, що стосуються особистості поручителя та його фінансового стану.