Як підібрати лижі по росту.

Лижі важливо купувати правильної довжини. Невдало підібрані спортивні снаряди будуть часто ламатися, та й їздити на них незручно. Особливо серйозно варто підійти до вибору початківцю спортсмену, який щойно вирішив зайнятися лижним спортом.
Інструкція
1
Встаньте рівно і виміряйте своє зростання. До зростання додайте 10-15 сантиметрів. Якщо ви тільки починаєте освоювати лижний спорт, то можна взяти лижі трохи коротше, на них буде легше їздити. В цьому випадку, додайте 5-10 сантиметрів до свого росту.
2
Встаньте рівно і витягніть руку вгору. П'яти повинні стосуватися підлоги, не можна вставати на носок. Заміряйте висоту, на яку піднята ваша рука (по кінчиках пальців). Відніміть від цієї довжини 10 см. У вас вийде необхідна висота лиж. Лижі бажано брати жорсткі, вони довше служать, а також на них легше освоювати ази лижної їзди.
Як правило, лижі підбирають відповідно до зростання. Для тільки початківця лижника рекомендована довжина лиж на 5-10 см менше його росту, для професіоналів, навпаки, більше на 5-10 см.

Проте підібрати лижі дитині до семи років, застосовуючи даний метод, не вийде. Для того щоб ваша дитина змогла правильно кататися - маса його тіло має бути такою, щоб він зміг прогнути лижу, торкаючись снігу середній її частиною. В іншому випадку, такі неправильно підібрані лижі будуть зариватися в сніг. Тому, в разі повчального катання, вибирати дитячі лижі необхідно, враховуючи наступне правило: якщо маса тіла дитини менше 20 кілограм, слід купувати лижі, довжина яких становить 70 см. Якщо маса тіла дитини знаходиться в межах 20-30 кілограм, потрібно брати лижі, довжина яких становить 90 см. При вазі від 30 до 40 кілограм, варто придбати лижі, довжина яких дорівнює 100 см. Якщо вага дитини більше 40 кілограм, лижі купують так само, як для дорослого ребенка.Стоіт відзначити, що дане правило відноситься виключно до початківцям лижникам. Коли дитина навчиться азам лижного спорту і пригибании лижі зусиллям ноги, тоді треба підібрати лижі дитині більшої довжини по росту.Прі виборі лиж слід розрізняти дитячі лижі, від так званих «скі-бордів», які являють собою укорочені лижі для дорослих. Такі лижі мають відповідну для дитини довжину, проте вони досить жорсткі і обладнані не відстібаються кріпленнями. Купувати ці лижі для дитини не потрібно. Він просто не зможе ними правильно управляти, і спроба навчити його катанню на «скі-борді» закінчиться травмою і зіпсованим впечатленіем.Вибор лиж для кожної дитини індивідуальний. Тому перш ніж купувати дитині лижі, варто проконсультуватися з досвідченим інструктором або постаратися підшукати кваліфікованого консультанта в спеціалізованому магазині спортивного інвентаря.Прі покупці дитячих лиж існує беззастережне правило - і черевики, і лижі, категорично протипоказано брати «на виріст». Лижі слід підбирати саме під «поточний» вік ребенка.Вопрекі відомому стереотипу, головна причина дитячих травм під час спуску зі схилів ховається не в поганій трасі, а в банальній економії батьків на купівлю нових черевиків для лиж.