Як підключити термопару.

Термопари отримали широке застосування у вимірюванні температури різних об'єктів і автоматизованих систем контролю і управління. Вимірювання температури термопарами популярно через свою простоти, надійної конструкції датчика. Термопари дозволяють працювати в великому температурному діапазоні, до того ж, вони дуже дешеві. Вобщем, одні плюси. Так як же підключити термопару і виміряти температуру необхідного об'єкта?
Інструкція
1
Проводьте підключення термопар до приладів за допомогою спеціальних термоелектродних (компенсаційних) проводів. Вони повинні бути виготовлені з таких же матеріалів, що і сама термопара. Також можна використовувати металеві дроти з термоелектричними характеристиками, які будуть аналогічні характеристикам електродів самої термопари. Дотримуйтесь полярності при з'єднанні з нею компенсаційних проводів.
2
екранують лінію зв'язку датчика і приладу. Це допоможе уникнути згубного впливу перешкод на вимірювальну частину термопари. Використовуйте як екран заземлену сталеву трубу. Якщо не дотримуватися цієї умови, то при вимірюванні можуть бути значні похибки.
3
Щоб виміряти температуру комп'ютерного процесора, просвердлите радіатор точно по центру і встановіть датчик саме туди. При цьому забезпечте притиснення датчика будь-якими підручними засобами. Можна скористатися клеєм і закріпити його таким чином, але можуть виникнути складності при такому варіанті. Також можуть виникнути проблеми з теплопровідністю радіатора, так що цей метод варто використовувати в крайньому випадку.
4
Підключіть електронну вимірювальну систему або вимірювальний прилад до кінців термоелектродів або ж в розрив одного з них. Термопара в поєднанні з електричним вимірювальним приладом утворює термоелектричний термометр. В місцях, де підключені провідники термопари, виникають термоЕРС. Вони впливають на вхід вимірювальної системи, і сума сигналів надходить від робочої термопари і від тих «термопар», які виникли в місцях підключення.
5
Щоб уникнути такого ефекту, треба постійно підтримувати температуру холодного спаю. Його температуру треба вимірювати іншим датчиком, а потім величину термоЕРС відняти з сигналу термопари.