Як намотати динамік. Як перемотувати динаміки.

Рано чи пізно кожен меломан-самоделкин стикається з ремонтом або переробкою джерела звуку своєї акустичної системи. Причина може критися і в механічному пошкодженні дифузора, гофри або центрального підвісу, і в електричному пошкодженні звукової котушки, що буває частіше. І для того щоб це виправити, потрібно перемотати котушку для зміни її опору, тоді акустика не конфліктуватиме з підсилювачем.
Інструкція
1
Розберіть динамік. Для цього витягніть його з ящика акустики, помістіть на рівну чисту поверхню. Переконайтеся, що поруч немає не тільки побутової пилу, але і дрібних металевих предметів, тирси або крихт.
2
Відпаяти від колодки гнучкі провідники, які ведуть до звукової котушки. Майте на увазі, що провідники, використовувані для цих цілей, складаються з тонких мідних жилок, звитих з натуральними або синтетичними нитками, щоб забезпечити максимальну гнучкість і еластичність. Щоб зберегти якість тоководов виключіть при пайку випадкову просочення жилок каніфоллю.
3
Демонтуйте пилозахисний ковпачок. Для цього акуратно змочіть його розчинником, щоб розм'якшити клей. Неможливо сказати, який саме розчинник підійде для цієї роботи, бо дуже велика різновид клеїв, використовуваних при зборці динаміків. Тому доведеться підбирати розчинник в процесі роботи. Наносите розчинник конкретно на місце клеєння за допомогою невеликого одноразового шприца. Також змочіть спідницю центрального підвісу і відклейте її.
4
Перемотайте котушку. Якщо ви знаєте параметри котушки динаміка (діаметр дроти, число шарів, кількість витків у кожному шарі), просто видаліть залишки старої обмотки. У разі якщо ця інформація не відома, акуратно змотайте кожен шар обмотки і порахуйте витки. Потім виберіть шматок змотаного дроти, де не пошкоджена ізоляція, заміряйте діаметр дроти микрометром і підберіть провід по можливості з найближчим діаметром.
5
Зберіть динамік в зворотному порядку, грунтовно все проклеївши. Спочатку встановіть дифузор на колишнє місце, потім спідницю центрального гульвіса, а в саму останню чергу - пилозахисний ковпачок. Після складання перевірте динамік спершу на малій, потім на максимальній потужності. Якщо під час тестування не буде сторонніх шумів, сміливо вмонтовуйте динамік в акустичну систему.