Як взяти в лізинг обладнання.

Будь-яка фірма, плануючи розширити свої виробничі потужності, може вигідно вирішити фінансові питання придбання основних засобів, використовуючи такий вид кредитування, як лізинг. У лізинг можна взяти торговельні або виробничі приміщення, транспорт, спеціальну техніку, виробниче обладнання. Оформити лізинг можна через банк або лізингову компанію.
Інструкція
1
Перегляньте інформацію про види лізингу, відомості про лізингові компанії у вашому місті, про банки, які надають такі послуги. Зв'яжіться з менеджерами кількох вибраних вами банків або компанії. Дізнайтеся про можливості надання потрібного вам обладнання в лізинг, уточніть необхідні умови та перелік документів, які вам потрібно представити для укладання угоди. Зазвичай в пакет документів входять: - копії установчих документів, свідоцтва про держреєстрацію; - копія паспорта підприємця, довідки про податковий коді (якщо мова йде про фізособу); - виписка з Держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; - квартальні звіти (декларації про доходи) за 5 звітних періодів; - довідка з банку про рух коштів по всіх банківських рахунках за останні 12 місяців і інформацію про кредитну заборгованість (вимагають не всі компанії).
2
Розгляньте запропоновані вам варіанти умов надання обладнання в лізинг, виберіть найбільш привабливий варіант. Підготуйте копії необхідних документів. Заповніть та подайте заявку, бланк якої вам дадуть в обраній лізингової компанії. До заявки прикладіть необхідні документи. Заявка зазвичай розглядається компанією протягом 10 робочих дней.После розгляду заявки і винесення позитивного рішення, лізингова компанія запропонує укласти договір лізингу. Перед його підписанням покажіть договір досвідченому юристу, який зверне вашу увагу на можливі «підводні камені» у договорі. Якщо вас влаштовують всі умови угоди, прописані в договорі, підпишіть документ.
3
Внесіть авансовий платіж, передбачений за договором, на розрахунковий рахунок компанії-лізингодавця. Розмір авансового платежу може складати 10-30% вартості договору. Вам, можливо, буде потрібно оплатити страхування майнових ризиків. Після надання в лізингову компанію підписаного договору лізингу, копій платіжних доручень про перерахування авансу та оплаті страховки вам доставлять необхідне обладнання.
Зверніть увагу
Оперативний лізинг - оренда, по закінченні терміну якій майно, як правило, повертається лізінгодателю.Фінансовий лізинг - оренда з правом викупу майна за залишковою вартістю після внесення всіх лізингових платежей.Обратний лізинг - передбачає придбання лізингодавцем майна у власника і передачу цього майна йому ж у лізінг.По угодою з Лізингодавцем, предмет лізингу може бути викуплений вами достроково за залишковою балансовою вартістю на дату викупу. При цьому договір лізингу припиняє свою дію, а сторони виробляють відповідний перерахунок. Всі платежі по лізингу (включаючи вартість страховок, пусконалагоджувальних робіт) повністю відносяться на собівартість виробленої продукції або надання послуг, що істотно знижує базу оподаткування з податку на прибуток. Виділяється в лізингових платежах ПДВ приймається до заліку при сплаті до бюджету з повної суми лізингових платежей.Лізінг дає можливість застосування прискореної амортизації майна з максимальним коефіцієнтом 3. Це дозволяє збільшити амортизаційні отчісленія.Ви можете залучати партнерів по використанню устаткування, взятого в лізинг, на час його простою, так як лізинг не встановлює обмеження по кількості можливих власників обладнання.
Корисна порада
Перед прийняттям рішення про придбання обладнання в лізинг вивчіть нормативно-правову базу про лізинг, складіть бізнес-план з використання обладнання, яке ви хочете взяти в лізинг, прорахуйте економічну ефективність вашої ідеї, фінансові можливості вашої фірми.