Як розробити соціальний проект. Як розробити it проект.

Розробка соціального проекту може викликати деякі труднощі. З одного боку, соціальне проектування найчастіше не приносить прибутку компаніям-організаторам, з іншого боку, така діяльність просто необхідна для оптимального розвитку суспільства.
Інструкція
1
Визначте мета проекту. Створювати соціальний проект, тільки тому що це стало зараз модним серед великих компаній, безглуздо. Звичайно, це дасть можливість вважати себе що йде в ногу з часом, проте для реалізації успішного проекту цього недостатньо.
2
Оберіть тип проекту. Багато в чому це залежить від аудиторій, з якими ви збираєтеся контактувати. Наприклад, організація дитячого спортивного заходу буде значною мірою відрізнятися від реалізації проекту, спрямованого на підвищення екологічної свідомості населення.
3
Ознайомтеся з досвідом проведення подібних кампаній. Зверніть увагу на те, що соціальна сфера, на відміну від економічної та політичної, передбачає величезну кількість шляхів реалізації проектів, які ще не були випробувані жодної компанією. Досвід попередників може наштовхнути вас на цікаві думки, які знадобляться вам при плануванні власного проекту.
4
Продумайте концепцію заходу. Тут ви повинні визначити ступінь актуальності проекту, його завдання та шляхи їх реалізації. Обгрунтуйте, чому проект має право на життя в економічному, соціальному і фінансовому плані.
5
Знайдіть спонсора, якщо ви самі не є представником організації, що бажає фінансувати проект. Пошук спонсора може зайняти досить тривалий час, особливо, якщо захід проводиться вперше. Ви повинні надати потенційним партнерам спонсорський пакет, в якому повинно бути присутнім опис проекту; його історія, якщо вона є; вказані всі ЗМІ, в яких вийдуть публікації про минулий заході.
6
Розподіліть обов'язки між членами команди таким чином, щоб кожен відповідав за свою частину роботи. Наприклад, хтось повинен займатися пошуком спонсорів, хтось вести переговори з ними, хтось займатися пошуком майданчика для проведення заходу і т.д.
Корисна порада
Найголовніше у створенні соціального проекту - його креативна складова. Для кожного конкретного випадку вона індивідуальна. Тому універсального рецепту для створення соціального проекту не існує.
Соціальний проект - це творчі заходи по впливу на справжню дійсність, щоб домогтися її бажаного стану в майбутньому. Існує багато визначень проектів, а також багато способів їх складання. Однак головним і визначальним чинником у цій роботі є якраз дії, що робляться групою однодумців. І якщо ви вирішили взяти участь у житті суспільства, домогтися якихось змін, результатів, необхідно діяти за планом.
Інструкція
1
Вивчіть громадську думку в даній соціальній групі, де передбачається здійснити соціальний проект. Складіть об'єктивне уявлення про ситуацію, систематизуйте результати дослідження, зробіть висновки.
2
Визначте причини появи проблеми, на їх підставі чітко обрисуйте проблему, внесіть конкретні пропозиції щодо зміни сітуаціі.Ізучіте можливості команди, яка буде здійснювати реалізацію даного проекта.Определіте цілі і завдання, розгляньте цільову аудиторію, на яку буде він спрямований, і з якою відбуватиметься тісна взаємодія під час його реалізації. Чітко сформулюйте цілі програми, на їх основі поставте конкретні завдання для учасників.
3
Письмово складіть план роботи, визначте перелік основних заходів з реалізації проекту, встановіть графік їх виконання, позначте відповідальних за їх здійснення, вкажіть джерела отримання необхідних ресурсів.
4
Письмово складіть робочий графік заходів, в якому будуть конкретно позначені період часу, зміст робіт та відмітки про виконання.
5
Продумайте і опишіть зміст обов'язків кожного члена команди, яка буде займатися даним соціальним проектом. Письмово складіть список своєї групи із зазначенням обов'язків кожного.
6
Складіть бюджет соціальної програми. Складіть список передбачуваних витрат, визначте необхідні ресурси і джерела їх отримання. Розрахуйте дефіцит (недолік) або профіцит (надлишок) коштів вашого проекту.
7
Проведіть роз'яснювальні та навчальні семінари серед членів проекту, роз'ясніть їх обов'язки, розробіть систему оцінок і перелік показників успішної реалізації програми.
8
Доведіть до відома громадськості та адміністративних органів суть передбачуваного проекту, його цілі і вигоди, щоб створити сприятливе середовище для його реалізації.