Як рахувати тижні року.

Потреба знати нумерацію тижнем в році виникає при вирішенні різних управлінських питань: складанні тижневих звітів, потижневого планування, здійснення щотижневого контролю.
Інструкція
1
Серед традиційних способів нумерації тижнів можна виділити три, пов'язані з комерційною діяльністю. Першим тижнем вважається та, 1). в якій знаходиться перший день року; 2). яка в собі містить всі дні тижня, тобто повна; 3). в якій є перший четвер року.
2
У першому випадку виникає утруднення, тому що в році може бути 52 або 53 тижні, а крім цього, 1 січня може випасти на неділю, і шість останніх днів минає можуть виявитися в першому тижні нового.
3
Застосування на практиці другого способу рахунки тижнів календаря ускладнюється тим, що в різних країнах відраховують початок тижня від різних днів. Наприклад, в православних і багатьох католицьких країнах перший день тижня - понеділок. У той час як в протестантських - воскресіння. А при синхронізації григоріанського і східних календарів протиріччя посилюється, тому що в иудаистской календарі перший день тижня - субота, а в мусульманському - п'ятниця.
4
Останній спосіб рахунки тижнів встановлений актами Міжнародної Організації по Стандартизації (International Organization for Standardization, ISO), і ним користується понад 150 країн. А з 1 липня 2002 року Постановою Державного комітету Російської Федерації по стандартизації та метрології в Росії введено в дію міждержавний стандарт ГОСТ ІСО 8601-2001. Також до цього документа приєдналися Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан і Украіна.Согласно цьому стандарту, першим тижнем року вважається та, в якій є перший четвер року, і рахунок ведеться вже від неї. А порядковий номер тижня записують двома арабськими цифрами від 01 до 53.