Як обчислювати формули в Excel.

Microsoft Excel являє собою додаток для роботи з електронними таблицями. З його допомогою ви можете виконувати навіть найскладніші обчислення з використанням вбудованого майстра функцій, а також будувати на основі числових даних графіки та діаграми.
Вам знадобиться
  • - Excel.
Інструкція
1
Запустіть програму Microsoft Excel. Введіть шапку таблиці (назви стовпців). Виділіть діапазон комірок, в яких ви хочете виоплніть розрахунок за формулою. Виберіть команду меню «Формат» - «Осередки». У вкладці «Число» виберіть числовий формат і встановіть кількість знаків після коми - 2. Клацніть кнопку «ОК». Після установки формату можна приступати до обчислень в Excel.
2
Введіть вихідні дані для розрахунків в стовпці таблиці. Встановіть курсор в ту клітинку, де необхідно отримати результат. Введіть знак =. Потім виконайте введення формули з використанням знаків +, -,/, * для виконання відповідних математичних операцій. Якщо у формулі присутній дріб, використовуйте замість неї знак ділення, а чисельник і знаменник укладіть в круглі дужки.
3
Щоб додати у формулу значення з комірок, виділяйте їх мишкою. Наприклад, щоб розрахувати за формулою суму осередків C1 і B1 введіть в будь-якій комірці наступне: = C1 + B1. Адреси осередків вводите вручну або клацайте по ним лівою кнопкою миші та адресу додасться автоматично. Для завершення введення формули натисніть Enter.
4
Використовуйте функцію автозаповнення, щоб розрахувати за аналогічною формулою значення в стовпцях. Для цього виділіть клітинку з формулою, наведіть на її правий нижній кут курсор миші, щоб з'явився знак + чорного кольору. Затисніть ліву кнопку миші і протягніть вниз до кінця стовпчика з вихідними значеннями.
5
Виконайте розрахунок з використанням майстра функцій Excel для більш складних розрахунків. Наприклад, щоб порахувати середнє значення в стовпці, встановіть курсор в будь-яку порожню клітинку, потім на панелі інструментів натисніть кнопку «Майстер функцій», виберіть групу «Статистичні» - «СРЗНАЧ», натисніть «ОК».
6
У вікні, клацніть по кнопці, щоб додати діапазон комірок. Виділіть потрібні значення, натисніть Enter. У діалоговому вікні майстра клацніть по кнопці «ОК».