Як зв'язати подушку-іграшку гачком.

Оригінальна подушка, пов'язана гачком, може бути не тільки прикрасою дивана, але і м'якою іграшкою для вашого малюка, з якою можна і весело пограти, і подивитися солодкі сни.
Вам знадобиться
  • - 200-300 г акрилової пряжі;
  • - синтепон;
  • - гачок № 3,5-4;
  • - гобеленова голка (або голка з великим вушком).
Інструкція
1
За допомогою гачка можна вив'язати абсолютно будь-яку форму. Намалюйте викрійку майбутньої подушки. Зробіть розрахунок щільності в'язання. Для цього зв'яжіть невеликий зразок і порахуйте кількість повітряних петель для першого ряду. Виміряйте довжину зразка і розділіть її на кількість стовпчиків у ряді. Потім ця кількість помножте на ширину подушки. Так ви отримаєте кількість повітряних петель для ланцюжка.
2
Зробіть ланцюжок з повітряних петель і в'яжіть полотно стовпчиками без накиду. Там, де необхідно (якщо у подушки фантазійна форма), робіть убавкі або надбавки. Щоб додати, пров'язуйте по 2 стовпчики без накиду в одну петлю попереднього ряду. А щоб зменшити, пропустіть одну петлю, а наступну пров'яжіть стовпчиком.
3
Дуже просто в'язати кругле полотно. Спочатку потрібно зробити ланцюжок з 5-7 повітряних петель, потім замкнути їх в коло і в'язати вкруговую стовпчиками без накиду, причому в кожному ряду потрібно робити надбавки, щоб коло вийшов рівним.
4
Зв'яжіть два таких полотна. Складіть лицьовими сторонами один до одного і прошийте на швейній машинці або вручну. Залиште незашітим невеликий отвір. Набейте подушку синтепоном або холлофайбером, також можна вставити всередину готову подушку. Отвір зашейте потайним швом, тієї ж ниткою, якої в'язали полотно.
5
Для лапок зробіть ланцюжок з двох повітряних петель. Потім пров'яжіть 6 стовпчиків без накиду в другу петлю і продовжуйте в'язати по колу до бажаного діаметра лапки. Тепер в'яжіть прямо без надбавок і убавок до бажаної довжини лапи. Зв'яжіть 4 такі деталі.
6
Лапки набийте наповнювачем і пришити з боків подушки. Зв'яжіть 2 трикутника (це будуть вушка), пришити їх до голови. Вишийте оченята, брови, ніс і рот. Подушка-іграшка готова.
7
Таким чином можна пов'язати практично будь-якого звіра (кота, собаку) і героїв мультфільмів. Наприклад, дуже просто в'язати смішариків.
Зверніть увагу
Не варто використовувати в якості наповнювача вату. Подушка вийде важкою, а вата буде збиватися в грудки.