Як знайти масу циліндра. розрахувати масу за обсягом.

Маса будь-якого фізичного об'єкта допомагає оцінити, яке зусилля треба докласти, щоб зрушити його з місця за відсутності сили тяжіння і сили тертя. Але нам частіше доводиться мати справу з масою в іншому її прояві, зазвичай званому «вагою». Його визначають як силу, з якою фізичне тіло тисне на поверхню під впливом земного тяжіння. Щоб їх розрізняти ці дві іпостасі маси називають «інерційної» і «гравітаційної».
Інструкція
1
Зважте циліндр за допомогою ваг потрібного ступеня точності і отримаєте значення його маси в умовах впливу земної гравітації - гравітаційну масу. Це найпростіший, але не завжди доступний спосіб, який можна застосовувати до фізичних об'єктів не тільки циліндричної форми.
2
Якщо можливості зважувати ні, то розрахуйте обсяг простору, який займає циліндричний об'єкт, і визначте щільність матеріалу, з якого він складається. Ці дві характеристики пов'язані з масою постійним співвідношенням, формула якого дозволить розрахувати масу тіла. Для визначення щільності речовини доведеться скористатися відповідними таблицями з довідників. У паперовому варіанті їх можна взяти в бібліотеці, а в електронному вигляді - знайти в інтернеті або в магазині на оптичних дисках з тематичними добірками матеріалів.
3
Обсяг циліндра можна визначити підручними засобами - наприклад, занурити його в наповнену водою мірний посуд і оцінити обсяг витісненої води. Отримане значення, швидше за все, буде позначено на мірних інструментах в літрах і похідних від нього одиницях. Для перекладу в кубічні метри та його похідні використовуйте таке співвідношення: один літр дорівнює одному кубічний дециметр.
4
Якщо визначити обсяг (V) наведеним у попередньому кроці способом не представляється можливим, то визначте фізичні розміри циліндра - його діаметр (d) і висоту (h). Розрахуйте значення однієї чверті від твору числа Пі, взятого з потрібним ступенем точності, на зведений в квадрат діаметр - так ви знайдете значення площі основи циліндра. Помножте його на висоту і отримаєте обсяг циліндричного об'єкта: V =? *? * D * h.
5
Тепер вам відомі щільність речовини (?), З якого складається циліндр, і його обсяг (V). Для розрахунку маси (m) об'єкта просто перемножте ці два значення: m =? * V.