Як робити рентген хребта.

Рентгенографія - метод дослідження, який застосовується, головним чином, для вивчення стану кістково-суглобової системи, у тому числі хребта. По знімку, отриманому після процедури, лікар робить висновки про наявність чи відсутність будь-яких патологічних змін. Як пройти дане дослідження?
Вам знадобиться
  • - страховий поліс;
  • - препарати, що містять симетикон;
  • - бахіли.
Інструкція
1
Зверніться до терапевта за місцем проживання для отримання направлення на планову рентгенографію хребта. Візьміть на прийом поліс обов'язкового чи добровільного медичного страхування, щоб пройти процедуру безкоштовно. Будьте готові до того, що лікар може відмовити вам у видачі направлення тому, що у вас є протипоказання до проведення даного виду дослідження.
2
Дізнатися, де знаходиться рентгенівський кабінет або відділення променевої діагностики, в яке вас направили. З'ясуйте, чи потрібно записуватися на дослідження або воно проводиться в порядку живої черги.
3
Якщо вам призначена рентгенографія поперекового відділу хребта, протягом 2-3 днів до процедури виключіть з раціону капусту, білий хліб, бобові та молочні продукти, тому вони викликають підвищене газоутворення. Приймайте препарати, що містять симетикон, наприклад, «Еспумізан», «Метеоспазміл» або «Сімікол». Напередодні процедури не вечеряйте, а саме дослідження проходите на «голодний шлунок». Підготовка необхідна для того, щоб очистити кишечник від харчових мас і газів, тому вони при рентгенографії накладають тіні на хребет і ускладнюють читання знімка. Для знімків шийного та поперекового відділів хребта подібних приготувань не потрібно.
4
Прийдіть в призначений час в рентгенівський кабінет. Візьміть з собою напрямок, страховий поліс і бахіли. Напрямок та страховий поліс віддайте медсестрі. Лікар попросить вас роздягнутися до пояса, зняти металеві предмети (сережки, ланцюжки, інші прикраси) і пройти до рентгенівської установки. Знімки будуть проводитися в 2 проекціях: прямій і бічний. Повертайтеся для зміни позиції тільки по команді лікаря.
5
Після дослідження дізнайтеся, коли ви зможете забрати опис знімка. Попросіть лікаря порахувати дозу опромінення, отриманого під час процедури. Вказану цифру терапевт внесе у ваше амбулаторну карту. Доза опромінення не має великого значення для пацієнтів, яким рідко призначають рентгенографію, однак вона важлива для тих, хто часто проходить дане дослідження. Існує максимально ефективна річна доза, після досягнення якої рентгенівські методи діагностики не призначаються.
Корисна порада
Якщо ви підозрюєте, що отримали перелом кісток хребта, викличте «Швидку допомогу», яка доставить вас до найближчого травмпункту. Рентгенографію вам виконають в екстреному порядку, без черги і попередньої підготовки.