Як вибрати валізу.

Якщо ви збираєтеся відправитися в подорож або вам належить відрядження, не забудьте обзавестися зручним і містким валізою. Сьогодні купити валізу можна в будь-якому торговому центрі або в спеціалізованому магазині, але для того, щоб покупка не принесла вам розчарування, необхідно правильно вибрати валізу, який відповідає вашим запитам. На що ж в першу чергу слід звернути увагу при покупці валізи?
  1. Оцініть обсяг чемодана і його вартість: наскільки репутація виробника відповідає заявленій ціні? Чи підійде вам чемодан такого обсягу? Вибирайте валізу таким чином, щоб вам не довелося брати з собою ще кілька сумок з речами, які в нього не помістилися.
  2. Зверніть увагу і на матеріал, з якого виготовлений чемодан. Синтетична тканина з нейлонових і поліестерових волокон не боїться вологи, бруду і подряпин (бажано купувати валізу з водовідштовхувальним просоченням). Валізи з пластику з металевою крихтою відрізняються високою міцністю каркаса, але сам матеріал боїться подряпин. А от пластик з титанової крихтою не боїться ні ударів, ні подряпин, ні інших механічних пошкоджень. Елегантні шкіряні валізи, що виглядають найбільш презентабельно, набагато менш практичні - по-перше, вони вважаються найважчими, по-друге, шкіру легко можна порвати або подряпати.
  3. Не купуйте валізу, колеса якого знаходяться на одній осі. Кожне коліщатко має обертатися незалежно один від одного, а найбільш практичними по праву вважаються валізи з чотирма коліщатами. Краще всього вибрати валізу, оснащений гальмом-фіксатором: в цьому випадку можна не турбуватися про те, що валізу може куди-небудь від вас покотитись. Колеса валізи повинні бути металевими, так як цельнопластіковие колеса менш надійні.
  4. Моделі валіз можуть бути самими різними, але однією з найважливіших характеристик кожної моделі є розташування і якість ручок. У більшості випадків валізи оснащуються однією телескопічною висувною ручкою і двома тканинними або пластиковими ручками. Тому, вибираючи валізу, перевірте, як кожна з них «лежить в руці». Тканинні ручки повинні бути укріплені металевими заклепками і прошиті міцними капроновими нитками, а телескопічна ручка при транспортуванні повинна повністю занурюватися в корпус - в цьому випадку вона не зламається.
  5. Зверніть увагу на блискавки та інші застібки: переважніше вибирати валізи з пластиковою блискавкою, так як вона набагато більш стійка до впливу температури, ніж металева. Чим ширше застібка, тим краще: найнадійнішою вважається застібка шириною не менше 8 мм.
  6. Уважно подивіться на замки: наскільки вони надійні? До речі, в дорогих і якісних моделях валіз зазвичай буває кілька замків: один з них - кодовий, а інші - закриваються на ключ. Купуючи валізу з навісним кодовим замком, перестрахуйтеся і придбайте відразу ж пару аналогічних замків про запас. Якщо навісний замок зламається, ви завжди зможете його замінити запасним.
Чемодан - вкрай корисна річ. Він стане в нагоді вам і в подорожах, і під час відпустки, і для відряджень. Важливо правильно вибрати його, щоб він довго служив, не ламався і не доставляв незручностей в поїздках. Вартість хорошого чемодана зазвичай складається з таких параметрів, як обсяг, матеріали, технології та бренд.
Інструкція
1
Обсяг чемодана вимірюється в літрах. Чим більший за чемодан, тим він дорожчий, тут все просто. Рекомендується вибирати обсяг не по вартості, а по тому, скільки літрів багажу вам дійсно необхідно в дорозі. На цьому краще не економити.
2
брендових чемодана - двояка річ. З одного боку, бренд гарантує якість, з іншого - впливає на вартість виробу, істотно підвищуючи її. Але якщо ви звернете увагу на уцінені валізи з минулих колекцій, то будете приємно здивовані тим, що за вартістю вони вже дуже прийнятні, а за якістю так само хороші.
3
Матеріал валізи - дуже важливий параметр. Найкраще виглядає натуральна шкіра, але це не самий практичний варіант: вона легко може порватися, подряпатися ил забруднитися, особливо в багажних відділеннях літаків. До того ж, валізи з натуральної шкіри - найважчі. Тканина, що складається їх поліестеру і нейлону, покрита водовідштовхувальним просоченням, не мажеться, вона досить легка, хоча і не найміцніша. Це недорогий і досить практичний варіант. Хорошим вибором будуть пластикові валізи з додаванням металевої (іноді титанової) крихти: вони не бояться ударів, дуже міцні. Звичайний пластик не надто довговічний.
4
При виборі зверніть увагу на коліщатка валізи. Якщо вони розташовані на одній осі, це самий ненадійний варіант. Краще всього, якщо кожне колесо закріплено незалежно від всіх інших. Чотири колеса - ідеальний варіант для аеропортів. Два колеса вже менш зручні. У кращих моделях валіз коліщатка мають гальмо-фіксатор, який не дозволяє багажу покотитись від свого господаря. Колеса не повинні занадто сильно виступати, інакше вони швидко зламаються від ударів об інші речі в багажному відділенні. Вибирайте такі валізи, у коліс яких металеві підшипники, інакше незабаром ваш чемодан можна буде лише носити в руках.
5
Зверніть увагу на ручки валізи. Зазвичай їх три. Одна - висувна телескопічна, з її допомогою зручно везти валізу по підлозі. Ще дві ручки - пластикові або тканинні, за них чемодан можна нести. Подивіться, щоб вони були добре і надійно прикріплені до корпусу. «Приміряйте» валізу: ручки повинні зручно лежати в руках. Якщо вам незручно нести порожній чемодан, то краще відмовитися від покупки, адже коли ви завантажте в нього свої речі, дискомфорт лише зросте.
6
Валізи закриваються, як правило, на блискавку. Чим ширше її зубчики, тим вона надійніше. Оптимальний варіант - пластикова блискавка з великими зубцями. Застібка теж повинна бути широкою і надійною. Корисно наявність різних замків: кодових, ключів і т.п. Добре, якщо на валізі є кілька різних замків.
Корисна порада
Щоб чемодан довше служив вам, рекомендується обмотувати його захисною плівкою в аеропорту перед тим, як здавати в багаж.