Як купити бас-гітару.

Початківці музиканти рідко вміють вірно вибрати підходящий інструмент. Найчастіше визначальним фактором при покупці стає ціна гітари, проте хороша - не обов'язково дорога. Щоб правильно вибрати бас-гітару, необхідно знати загальні вимоги, пропоновані до даного інструменту.
Інструкція
1
Перед покупкою ретельно огляньте бас-гітару. На інструменті не повинно бути тріщин, подряпин, сколів, що поржавіли струн і пропиляних ладів. Інструмент повинен бути рівномірно забарвлений.
2
Візьміть її в руки. Бас-гітара не повинна бути занадто важкою, крім цього, вона повинна бути отцентрирована, тобто не повинна переважувати в яку-небудь із сторін.
3
Бас-гітара може мати чотири, п'ять або шість струн. Необхідно враховувати, що початківцям гітаристам найбільш підходить чотириструнний варіант. При цьому інструмент повинен бути з ладами. Безладова бас-гітара вимагає певних навичок і професіоналізму при грі.
4
Якісна гітара завжди виготовляється з дерева. Гриф інструмента повинен мати із зворотного боку вставки з червоного дерева, встановлювані для підвищення жорсткості.
5
Зазор струн над грифом гітари не повинен бути занадто високим або низьким, в іншому випадку якість гри на інструменті страждатиме. У кожному разі, гриф повинен бути максимально зручним для грає на гітарі. Рекомендується вибрати інструмент зі стандартною мензурою (відстань між порожками), яка повинна дорівнювати 863,6 міліметра (34 дюйма).
6
Проведіть по струнах. Вони не повинні видавати деренчливого звуку. Гітарний гриф повинен бути рівним і жорстко зафіксованим, для цього він або прівінчівается до корпусу болтами або вклеєна в нього. Вклеєний гриф складніше регулювати, тому багато хто воліє грифи, що мають болтове кріплення.
7
Колки повинні крутитися плавно, без жодної напруги і не повинні хитатися.
8
Перед купівлею бас-гітари перевірте роботу її електроніки, яка може бути активною або пасивною. Робота електроніки перевіряється при підключеному підсилювачі. Пасивна система функціонує без джерела живлення, має меншу кількість ручок контролю, її перевагою є незалежність від стану батарейки, яка може вийти з ладу прямо в середині виступу.
9
При перевірці роботи електроніки доцільно перевірити і роботу ручок гучності і тону. Неприпустимо якщо при їх регулюванню з'являються скачки або сторонні звуки.
10
Колір і форма гітари на якість гри і звуку не впливають. Інструмент по зовнішньому вигляду в першу чергу повинен сподобатися майбутньому власнику.