Як призначати антибіотик.

Існує величезна кількість хвороб, з якими не впоратися без антибактеріальної терапії. Антибіотики - це серйозні препарати, тому потрібно серйозно підходити до їх призначення. І якщо ж без антибактеріальної терапії не обійтися, необхідно вибрати правильне лікування.
Інструкція
1
Абсолютними показаннями до застосування антибіотиків є: загострення хронічного синуситу, гострий гнійний синусит, гострий середній отит (у дітей до 6 місяців), гострий стрептококовий тонзиліт, паратонзиллит, пневмонія, епіглотит.
2
Призначайте антибіотики амбулаторно тільки при доведеній або високоймовірною бактеріальної природі захворювання, в обов'язковому порядку вимагає проведення етіотропної терапії, т.к. в іншому випадку можуть виникнути ускладнення і несприятливі результати.
3
Вибирайте антибіотики з урахуванням регіональних даних про поширені збудниках та їх резистентності.
4
Враховуйте антибактеріальну терапію при виборі ліків, яку міг отримувати хворий в попередні 2-3 місяці, т.к. підвищено ризик носійства резистентної мікрофлори.
5
Використовуйте пероральний шлях прийому ліків в амбулаторних умовах. Парентеральне введення антибіотика краще застосовувати при відмові від госпіталізації або в сім'ях високого соціального ризику.
6
Чи не застосовуйте при лікуванні амбулаторно потенційно токсичні препарати (сульфаніламіди - бісептол, хлорамфенікол, аміноглікозиди, фторхінолони).
7
Враховуйте вікові обмеження при виборі ліків (фторхінолони - з 18 років, тетрациклін - з 8 років), тому що наслідки їх використання можуть суттєво позначитися на здоров'ї дитини.
8
Проводите корекцію стартовою АТБ: на більш ранніх термінах при наростанні захворювання, при відсутності ознак поліпшення протягом 48-72 годин, розвитку небажаних реакцій.
9
Скасовуйте ліки при отриманні даних про те, що інфекція не є бактеріальної, переривайте курс терапії.
10
Не призначайте антибіотики при проведенні нетривалих курсів АБТ разом з протигрибковими або антигістамінними препаратами, імуномодуляторами.
11
Не використовуйте жарознижуючі засоби разом з антибіотиками, тому що це може приховати ефект, а також затримати дію препарату.