Як визначити силу тяги. Як виміряти тягу у двигуна.

Якщо тіло рухається з прискоренням, то на нього обов'язково впливає якась сила. Для нього вона і є шар тяги в даний момент часу. У реальному світі, навіть якщо тіло рухається рівномірно і прямолінійно, сила тяги повинна долати сили опору. Цю силу можна знайти через рівнодіючу всіх сил, які діють на тіло. У техніці визначають силу тяги, знаючи потужність і швидкість тіла.
Вам знадобиться
  • - динамометр;
  • - акселерометр;
  • - спідометр або радар для вимірювання швидкості;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Для того щоб виміряти силу тяги, прикріпіть до тіла динамометр і починайте рівномірно переміщати його по поверхні. Динамометр покаже силу тяги, яку потрібно прикласти до тіла, щоб воно рухалося рівномірно. Зміна виробляєте в Ньютона.
2
Якщо тіло відомої маси рухається по рівній поверхні, силу тяги можна розрахувати. Для цього визначте коефіцієнт тертя між поверхнею, по якій рухається тіло, і самим тілом?. Це можна зробити за спеціальною таблицею. Визначте, як рухається тіло. Якщо рівномірно, то знайдіть силу тяги F, помноживши коефіцієнт тертя на масу тіла m і прискорення вільного падіння g = 10 м/с? (F = m? G).
3
Наприклад, якщо автомобіль масою 1200 кг рухається по горизонтальній дорозі рівномірно, при коефіцієнті тертя 0,05, то сила тяги його двигуна складе F = 0,05? 1200? 10 = 600 Н. Якщо потрібна більш висока точність вимірювання , беріть g = 9,81 м/с?.
4
У тому випадку, якщо тіло має прискорення під впливом сили тяги, вона буде дорівнює F = m? ( G + a). Де a - це значення прискорення, в м/с ?, яке можна виміряти акселерометром.
5
Щоб виміряти силу тяги двигуна, визначте його максимальну потужність. Вона, як правило, дається в технічній документації до нього. Розженете апарат, який наводиться цим двигуном в рух до максимальної швидкості, дотримуючись всіх заходів обережності. Виміряйте швидкість спідометром або спеціальним радаром. Щоб знайти максимальну силу тяги двигуна F, поділіть його потужність у ВАТ N, на швидкість v в м/с (F = N/v).
6
Наприклад, якщо максимальна потужність двигуна автомобіля 96 кВт, (якщо потужність подана в кінських силах, помножте це значення на 735 для того, щоб отримати його у ВАТ), а його максимальна швидкість 216 км/год, яка максимальна сила тяги двигуна? Знайдіть потужність у ВАТ: 96? 1000 = 96000 ват. Висловіть швидкість в м/с, для цього 216? 1000/3600 = 60 м/с. Визначте силу тяги двигуна: F = 960000/60 = 1600 Н.