Як зберігати гладіолуси взимку.

Якщо ви любите гладіолуси, займаєтеся їх вирощуванням і хочете, щоб наступного року улюблені квіти радували вас своєю красою, то потрібно подбати про створення необхідних умов їх зберігання. Залишати цибулини гладіолусів в землі ні в якому разі не можна, квіти не витримують негативних температур і можуть загинути. Саме тому дуже важливо заздалегідь зайнятися підготовкою цибулин до зимівлі.
Вам знадобиться
  • - широка лопата;
  • - марганцевий розчин;
  • - стара газета;
  • - картонна коробка або дерев'яний ящик
Інструкція
1
Для початку викопайте цибулини із землі. Найкраще робити це широкій лопатою, щоб не пошкодити їх. Після цього акуратно розламайте кому землі, щоб разом з ним не викинути дітки, прикріплені до материнської цибулині. Далі обріжте стебло рослини, залишивши при цьому лише невеликий пеньок.
2
Тепер можете переходити до первинної обробки цибулин. Спочатку гарненько промийте їх, а щоб не допустити захворювання, під час миття опустіть цибулини на півгодини в марганцевий розчин. Після цього дайте цибулин просохнути, якщо того не зробити, одна з них може загнити і в підсумку ви загубите всі квіти. При бажанні проведіть сортування цибулин згідно з їх розмірами.
3
Після проведення цих процедур починайте закладати цибулини гладіолуса на зберігання. Оберніть їх газетою і помістіть в картонну коробку або дерев'яний ящик з отворами між дощечок. Приміщення для зберігання повинно бути прохолодним з постійним температурним режимом - 3-8 градусів. Витримати таку температуру в кімнаті досить складно, тому найбільш придатними місцями для зберігання квітів будуть холодильник, підвал або льох.
4
Обов'язково один раз на місячи перевіряйте стан цибулин. Перебирайте їх і в разі появи вологи трохи підсушуйте. Якщо ви виявили на цибулинах дрібних шкідників, в даному випадку це так званий тіпс, необхідно негайно позбавлятися від нього. Обробіть цибулини спеціальним препаратом «Інта-вир» (1 таблетка на 10 літрів води) і просушіть їх протягом тижня. Ще один спосіб позбавлення від шкідника - обробка цибулин протягом 10 хвилин гарячою водою 55-60 градусів, а потім холодною 10-12 градусів, щоб домогтися різкого охолодження цибулин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UmnNfm01pF4
Зверніть увагу
Цибулини гладіолуса не можна зберігати в поліетиленових пакетах, так як вони блокують доступ повітря, і квіти можуть не долежати до наступного года.Гладіолуси не можна зберігати під прямими сонячними променями.
Корисна порада
В середині зими, коли цибулини почнуть проростати, їх потрібно перемістити з темного місця під розсіяні сонячні лучі.Деток гладіолуса краще зберігати в паперових пакетах, так як через їх маленького діаметру зберігання в дірявому коробці або сітці не підходить.