Як провезти кішку в поїзді. Як перевозити кішок поїздом.

Переїзд, відпустка, виставка. Кішка в поїзді - багаж або пасажир? Щоб уникнути проблем з провідниками, якщо ви везете з собою тварину, дотримуйтесь правил провезення тварин на залізниці.
Інструкція
1
Подбати про легальне провозі кішки треба як мінімум за місяць до від'їзду. Це пов'язано з карантином: тварина не можна вивозити раніше, ніж через місяць після щеплення від сказу. Зверніться до державної ветеринарної клініки (станцію по боротьбі з хворобами тварин) за місцем проживання. Щеплення від сказу зроблять безкоштовно, але дізнайтеся заздалегідь, можливо, такі щеплення проводяться у вашому місті тільки по певних днях. Візьміть довідку про те, що щеплення було зроблено. Якщо у вашої кішки оформлений ветеринарний паспорт, то позначку про вакцинацію від сказу роблять на відведеній для цього сторінці.
2
За день-два до від'їзду придбайте в районній державній клініці довідку на провезення тварини. У неї вносять дані про вид (кішка), кількості (на кілька кішок можна взяти одну довідку) і віці тварин, а так само відмітку про те, що тварини пройшли карантин «за місцем проживання». Довідка діє три дні або до моменту прибуття на місце призначення (воно так само вказується у довідці), якщо дорога займає більше трьох днів. На виставці вам буде потрібно та ж сама довідка та ветеринарний паспорт.
3
Правила російських залізниць передбачають провезення дрібних тварин у плацкартних вагонах, у клітинах-переноска в якості ручної поклажі. Для кішки доведеться придбати багажний квиток (як за 20 кг багажу). Провідник перевірить ваші квитки і ветеринарне свідоцтво.
4
Коли дорога далека, запасіться кормом, лотком, вологими серветками, кип'яченою водою і невеликими стійкими мисками для корму та води. Якщо в дорозі ви проведете менше доби, кішці краще поголодувати. Не відпускайте кішку в поїзді і тим більше не залишайте без нагляду. Навіть у купе кішка може втекти через вентиляційні отвори. Найкраще заздалегідь надіньте на кішку шлею і візьміть з собою поводок з простим і міцним карабіном.
У житті трапляються ситуації, коли необхідне перевезення домашньої тварини. Іноді це пов'язано з переїздом на нове місце проживання, іноді - з тимчасовим візитом в гості. Загалом, причини можуть бути різними. Різні коти по-різному переносять переїзди, особливо в поїздах. Щоб ваш чотириногий друг максимально комфортно почував себе в дорозі, а у вас було менше проблем з ним, необхідно правильно підготуватися до перевезення кота на поїзді. Як же це зробити?
Інструкція
1
Спочатку оформите ветеринарну довідку для перевезення тварини. Це документ, що підтверджує відсутність захворювань у вашого вихованця. Для цього прийдіть до ветеринарної клініки зі своїм котом, запишіться на прийом до лікаря, той повинен буде провести огляд, зробити відповідні щеплення, якщо такі не були зроблені раніше, занести дані про них у ветеринарний паспорт. Також лікар повинен провести обробку кота від екто- і ендопаразитів (бліх, глистів тощо). Увага: довідка повинна бути зроблена не раніше, ніж за 30 днів до поїздки!
2
Сплатіть провезення кота по залізниці. Прийдіть на вокзал і зверніться в касу оплати багажу.
3
Підготуйте спеціальну переноску для кота. Якщо у вас немає такої перенесення, придбайте її в зоомагазині. Найкраще мати переноску з металевою дверцятами, вона міцніша, ніж з пластмасовою. Зшийте чохол із щільної тканини для клітини, якщо ви їдете взимку, інакше ваша тварина може замерзнути і застудитися. Постеліть на дно спеціальну підстилку або яку-небудь іншу м'яку теплу ганчірочку. Це необхідно на випадок, якщо ваш кіт захоче в дорозі сходити в туалет.
4
Ні в якому разі не діставайте кота з перенесення під час шляху, навіть якщо ваш улюбленець буде нервувати, нявкати, дряпати клітку. Запам'ятайте, відкривши клітку, ви можете втратити кота, і після цього його буде дуже важко повернути на місце.
5
Візьміть з собою в дорогу улюблені ласощі вашого кота, кип'ячену воду, серветки.
6
Якщо ваш кіт сильно нервує в дорозі, дайте йому заспокійливих крапель, які можна придбати в будь-якій аптеці або ветеринарній клініці. Одне з найпоширеніших заспокійливих засобів - «Кот-Баюн». Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, можливі протипоказання.