Як намалювати подряпину.

Малювання відмінно допомагає в розвитку уяви та просторового мислення. Тому цей вид дозвілля підходить практично кожному. Освоюючи техніку малювання, починати краще з невеликих і нескладних елементів. Наприклад, подряпин.
Інструкція
1
Найчастіше під подряпиною мається на увазі слід, залишений гострим предметом на якій-небудь поверхні. Зазвичай він має вигляд прямої риси або звивистій лінії, може розрізнятися по глибині або ширині. Щоб намалювати подряпину, необхідно попередньо подумати над її довжиною, глибиною і родом походження. Пам'ятайте, що на різних фактурах подряпини будуть виглядати по-різному.
2
Якщо вам потрібно намалювати подряпину - елемент карнавального гриму, скористайтеся спеціальним маркером для бодіарту. Можна взяти звичайний фломастер, але він може виявитися менш стійким під впливом шкірного поту і жиру. Відповідно до задуманим чином акуратно проведіть необхідну кількість ліній. Чи не намагайтеся робити їх ідеально прямими: як правило, природні подряпини частіше мають злегка вигнуту форму. Якщо необхідно зобразити серйозну подряпину, можна додати їй глибину, використавши більш темний відтінок в центрі, облямований більш світлими смужками.
3
Якщо вам необхідно зобразити подряпину на малюнку, уважно стежте за правильним підбором кольору. Наприклад, подряпина на руці буде темніше шкірних покривів, а на автомобілі - світліше. Щоб не помилитися, уявляйте пошарове структуру зображуваного предмета - тоді буде зрозуміло, що повинно бути видно при порушенні верхнього шару.
4
Якщо ви малюєте в техніці графіки, тонку подряпину можна зобразити за допомогою звичайної лінії. Якщо ж вам необхідно підкреслити глибину, використовуйте прийоми світлотіні. Уявіть собі подряпину збільшеною до розмірів борозенки. Подумки розташуйте в певному місці джерело світла. Використовуючи штрихування або просто посилений натиск на грифель, підкресліть край подряпини, що знаходиться в тіні.
5
Якщо вам здається, що глядачі все ж можуть не зрозуміти, що на малюнку присутні подряпини, можете домалювати підказки-символи: шви, її з'єднують, смужки скотчу або пластиру.