Як пофарбувати батареї у квартирі.

Батареї - це один з непомітних елементів в квартирі, якщо вони добре виглядають. Новенькі, сяючі свіженької фарбою, радіатори, як правило, рідко залучають до себе увагу. А от старі, забарвлені в незрозумілий колір, вкриті тріщинами батареї чомусь завжди кидаються в очі. Щоб виправити це, зовсім не потрібно міняти старі радіатори на нові, досить лише заново їх пофарбувати.
Вам знадобиться
  • - дриль зі спеціальною насадкою у вигляді металевої щітки або шпатель;
  • - крупна і дрібна наждачний папір;
  • - слаболужної розчин для знежирення;
  • - антикорозійна грунтовка;
  • - емаль для радіаторів;
  • - кисть і хутряної валик.
Інструкція
1
Перш ніж пофарбувати батареї у квартирі, підготуйте до фарбування їх поверхню. Якщо ви зробите це погано, фарба не пристане до металу, а якщо й пристане, то зовсім ненадовго. Ваше завдання - дуже ретельно і якісно видалити з батареї всю стару фарбу. Зробити це найпростіше за допомогою дрилі і спеціальної насадки на неї у вигляді металевої щітки. Якщо такого інструменту у вашому розпорядженні немає, спробуйте видалити стару фарбу за допомогою шпателя, попередньо покривши поверхню батареї особливим смивочним засобом.
2
Після видалення з радіаторів старої фарби, обробіть їх поверхню наждачним папером. Потім ретельно очистіть батареї від пилу і з допомогою слабощелочного складу знежирте їх поверхню. Обов'язково обробіть радіатори антикорозійною ґрунтовкою.
3
Тепер дуже важливо правильно підібрати фарбу. Віддайте перевагу спеціальній емалі для радіаторів, що не реагує на перепади температур. Можете вибрати також силіконову емаль на водній основі або термостійкий лак.
4
Починайте фарбувати батареї в квартирі з їх задньої поверхні. Слідкуйте за тим, щоб товщина фарби на всіх ділянках радіатора була однаковою, інакше з часом батареї можуть стати «плямистими».
5
Після того, як перший шар фарби висохне, обробіть всю поверхню радіаторів дрібним наждачним папером. Тільки після цього приступайте до нанесення другого шару фарби.
6
Іноді дістатися до деяких ділянок поверхні радіатора за допомогою кисті буває просто неможливо. Ви можете застосувати хитрість. Зніміть з валика хутро, нанесіть на нього фарбу, дотягніться рукою до важкодоступних місць і акуратно пофарбуйте їх.
Зверніть увагу
Ніколи не фарбуйте гарячі радіатори. Постарайтеся зробити це задовго до включення опалення, щоб фарба на всіх батареях в квартирі встигла висохнути.