Як підшити рукава. підшити рукава підкладів вгору.

Буває так, що знайдена в магазині річ підходить і за розміром, і за кольором, прекрасної якості і продається за хорошою ціною, але є у неї один недолік - довгуваті рукава. Чи варто купити таку обновку або краще відкласти цей наряд в сторону? Придивіться до низу рукава. Якщо він гладкий, без розрізів і шліц, то прибрати зайву довжину не складе особливих труднощів навіть новачкові. В іншому випадку річ разумней віднести в ательє або не брати зовсім, так як такий рукав коротшає зверху, а таке по плечу лише професіоналам.
Вам знадобиться
  • - ножиці;
  • - гостро відточений крейда або мило;
  • - швейна машинка і нитки в тон;
  • - клейовий матеріал, наприклад, флізелін або серпянка;
  • - праска;
  • - кравецькі шпильки і ручна голка.
Інструкція
1
Ще раз приміряйте виріб, встаньте рівно і застебніться на всі ґудзики. За допомогою гостро заточеного крейди або мила відзначте потрібну вам довжину рукава. Мітку можна продублювати для вірності кравецької шпилькою.
2
Акуратно розпоріть шов у підкладці рукавів; вам цілком вистачить отвори довгою 12-15 см. Через отримані розрізи виверніть рукава на виворіт і обережно, щоб не пошкодити матеріал, розпоріть шов з'єднання низу рукава з підкладів. Теплою праскою розгладьте припуски основної тканини і підкладали.
3
Перенесіть крейдяну мітку на виворіт рукава і накресліть лінію по прямей, відмірявши від краю однакову величину. Нижче, приблизно на 2 см, прокреслите лінію прітачіванія підкладали і ще на 1 см вниз - лінію відрізу. Виконайте ті ж дії з другим рукавом і ще раз промерьте їх довжину від плечового шва до останньої лінії - величина повинна бути однаковою. Відріжте непотрібну частину за допомогою ножиць. Точно стільки ж відріжте від підкладали рукава. Злегка пріутюжте низ рукава по лінії нової довжини.
4
Виріжте з клейового матеріалу дві смужки шириною 2-2,5 см, а завдовжки відповідних ширині низу рукава. Гарячою праскою приклейте вологі смужки до низу рукава від лінії перегину до краю. Відновіть крейдою лінію прітачіванія підкладки і по ній приметайте край підкладали рукава, поєднуючи шви. Перш ніж зробити строчку на машинці, виверніть рукав разом з підкладів і ще раз поміряйте; стежте щоб подклад НЕ перекрутився.
5
Якщо все зроблено правильно, знову виверніть рукава і прокладете строчку на машинці. Висмикніть сметочнимі нитку. Прикріпіть припуск до ліктьових і нижнім швах рукава за допомогою ручної голки. Виверніть рукави і застрочити отвори у підкладці швом в защип. Вивернувши рукав на виворіт, пріутюжте край підкладали - внизу повинен залишитися невеликий наплив, приблизно 1 см.